SuperBiz wiadomości Nowe produkty w Lidlu

Nowe produkty w Lidlu

10.02.2017, godz. 08:41
Mleko
foto: Pixabay.com

W Polsce nietolerancja laktozy występuje aż u 20-25 proc. dorosłych. W swojej diecie powinni oni unikać cukrów zawartych w produktach mlecznych. Już od poniedziałku 13 lutego Lidl wprowadza ofertę skierowaną specjalnie do takich osób. Co i za ile będzie można w sklepach sieci?

W specjalnej ofercie Lidla, od 13 lutego na sklepowych półkach znajdą się m.in. jogurty Pilos bez laktozy (1,49 zł/150 g/1 opak.), dostępne w trzech owocowych smakach: gruszki, czereśni i truskawki. Jako dodatek do pieczywa Lidl proponuje natomiast lekko ukwaszoną śmietanę Crème Fraîche bez laktozy (3,99 zł/200 g/1 opak.) do wyboru: z dodatkiem pieprzu, cebulą lub chili. Do kulinarnych eksperymentów przyda się także śmietana 20 proc. Pilos bez laktozy (1,49 zł/150 g/1 opak.).

Sprawdź także: Lidl chce podbić rynek szybkich, małych zakupów. Testuje sklep Lidl Express

W dzisiejszych czasach nietolerancja laktozy nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych, nabiałowych produktów. Szeroki asortyment artykułów pozbawionych tego składnika pozwala uniknąć konieczności całkowitej zmiany diety i nawyków żywieniowych. Dla osób, u których podstawą jadłospisu jest mleko, Lidl poleca Pilos mleko bez laktozy 1,5 proc. (2,99 zł/1 l/ 1 szt.), dostępne w stałej ofercie.

Czytaj też: Promocje, które kochają Polacy

W regularnym asortymencie sieci znajdą produkty dla siebie także osoby będące na diecie bezglutenowej. Na sklepowych półkach Lidla dostępne są artykuły bezglutenowe, takie jak: parówki z szynki Pikok Pure (4,69 zł/240 g/1 opak.) czy polędwica pieczona w plastrach Pikok Pure (3,99 zł/100 g/1 opak.).

Źródło: Lidl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: