SuperBiz wiadomości Promocja na świeże ryby w Biedronce. 2,69 zł za 100 g pstrąga łososiowego

Promocja na świeże ryby w Biedronce. 2,69 zł za 100 g pstrąga łososiowego

01.02.2017, godz. 14:00
Oferta świeżego pstrąga tęczowego w Biedronce
foto: SHUTTERSTOCK

Biedronka wraz z Instytutem Żywności i Żywienia promuje spożycie ryb, które zawierają kwasy Omega 3. W ramach realizowanej z IŻŻ akcji „Ryby są o!mega", Biedronka przygotowała bogatą ofertę. Pstrąga tęczowego łososiowego w płatach Marinero w Biedronce można kupić już w cenie 2,69 zł za 100 gram. Promocja obowiązuje od 2 do 8 lutego.

Pstrągi tęczowe łososiowe, które trafią do sprzedaży już od czwartku, w ciągu jednego dnia są schładzane, hermetycznie pakowane i przygotowywane do wysyłki. Dzięki temu w pierwszej dobie od połowu towar nadaje się do umieszczenia na półkach, a ryby zachowują świeżość.

Zobacz także: Biedronka wprowadza nową markę ubrań

Pstrąg tęczowy, który trafia do Biedronki, pochodzi ze zbiorników lub hodowli położonych w niedalekiej odległości od zakładu produkcyjnego. Po zakończeniu połowu ryba zostaje schłodzona do temperatury 0 - 3°C i przewieziona do zakładu produkcyjnego, gdzie następuje selekcja surowca. W ciągu ok. 4 godz. pstrąg jest ręcznie patroszony i płatowany. Następnie produkt zostaje hermetycznie zapakowany. W ciągu kolejnych 8 godzin jest wychładzany i przygotowany do wysyłki. Wszystkie etapy produkcji dobiegają końca w ciągu 24 godzin od połowu.

W dyskontach Biedronki dostaniemy: pstrąga tęczowego, świeże filety z łososia norweskiego, fileta tołpygi oraz tuszę śledzia. Wszystkie ryby zawierają kwasy Omega 3.

- Ryby, zwłaszcza morskie, stanowią unikalne źródło, przyczyniających się do prawidłowego funkcjonowania serca i układu krążenia, kwasów EPA i DHA z rodziny Omega 3. Nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wytworzyć – mówi dr nauk med. Agnieszka Jarosz, ekspertka Instytutu Żywności i Żywienia. Aktualne informacje na temat produktów dostępnych w Biedronce można znaleźć na stronie biedronka.pl.

Oprac. na podst. mat. pras.

tagi: Biedronka
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: