SuperBiz wiadomości Promocje na świąteczne ryby. Sprawdź, co kupisz w Biedronce i Lidlu

Promocje na świąteczne ryby. Sprawdź, co kupisz w Biedronce i Lidlu

15.12.2016, godz. 14:00
Cena karpia
foto: SHUTTERSTOCK

Jeżeli zastanawiasz się, jaką rybę przygotować na wigilijny stół, mamy dla ciebie wiele propozycji. Porównaliśmy gazetki największych sieci handlowych. Sprawdź, jakie oferty promocyjne przygotowała Biedronka i Lidl.

Porównaliśmy oferty sześciu sklepów. Zobacz, gdzie warto zrobić zakupy.

Lidl
W świątecznej ofercie Lidla od czwartku 15.12 dostępne są m.in.: stek z tuńczyka (5,39 zł/100 g), tołpyga z polskiej hodowli, płat (1,99 zł/100 g) oraz ryby wędzone takie jak: trewal tuszka (3,49 zł/100 g) i węgorz (9,99 zł/100 g). Wśród ryb bez wątpienia króluje karp (świeży w płatach, z polskich stawów), od piątku 16.12 do wyczerpania zapasów w cenie 1,79 zł/ 100 g. Sieć zapowiedziała, że nie uruchomi sprzedaży żywych ryb.

- W specjalnej ofercie we wszystkich sklepach Lidl dostępny jest karp, pochodzący z kilku hodowli, które rozlokowane są na południu Polski (m.in.: Gospodarstwo Rybne Starzawa). Od 16 grudnia będzie go można nabyć w cenie 1,79 zł/ 100 g. Firma Lidl od początku sprzedaje tylko oprawionego karpia świeżego w płatach. Takie rozwiązanie pozwala na dostarczenie klientom gotowego do obróbki termicznej karpia, oprawianego w warunkach produkcji z zachowaniem zasad humanitarnych. Poprzez takie działania Lidl pragnie przypomnieć kampanię „Uwolnij wannę na święta" - czytamy w komunikacie prasowym.

Biedronka
W obowiązującej od 15 do 20 grudnia ofercie Biedronki znajduje się wiele świątecznych ryb, m.in. pakowany filet halibuta w cenie 49,90 zł za kg, filet z dorsza (36,90 zł za kg), łosoś pacyficzny w cenie 39,90 zł za kg czy stek z tuńczyka w cenie 49,90 zł za kilogram. Biedronka oferuje także bogaty wybór śledzi. W Biedronce można również kupić karpia.

- Karpie w okresie świątecznym dostępne są w ofercie czasowej w formie płatów, a także filetów. Sieć sklepów Biedronka od wielu lat nie prowadzi sprzedaży żywych ryb, w tym karpi. W ramach aktualnej oferty klienci mogą nabyć karpia w płatach w cenie 24,90 zł za kilogram oraz w postaci filetów za 34,90 zł za kilogram. Natomiast wybrani, najbardziej lojalni klienci, którzy posiadają kartę „Moja Biedronka na co dzień", mogą zakupić karpie w ofercie limitowanej taniej – w płatach ryby kosztują 14,90 zł za kilogram, a w filetach – 29,90 zł za kilogram. Podane ceny obowiązują do 18 grudnia - poinformowało nas Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

- Ryby pochodzą od polskich producentów, w tym m.in. Rekin Grajewo, Koral Kukinia, PIRS Darłowo, Fario Potęgowo, którzy specjalizują się w produkcji przetworów rybnych. Część z nich posiada również własne hodowle. Prowadzimy regularne kontrole jakościowe dostawców, podczas których sprawdzamy m.in. pochodzenie oraz świeżość ryb. Dodatkowo kontrolowane są warunki produkcyjne oraz higieniczne podczas pakowania - podkreśla Jeronimo Martins Polska.

Przeczytaj również: Biedronka ruszyła ze sprzedażą gramofonów i winyli. Sprawdź ceny

Piotr i Paweł
Pomysły na świąteczny posiłek znajdziesz również z Piotrze i Pawle, który oferuje śledzia Matias w cenie 1,19 zł za 100 g. (11,90 zł za kilogram). Niestety, również ta sieć nie wprowadziła promocji na karpia.

Tesco
W sieci Tesco płaty karpia ze skórą zostały przecenione o 9 procent. Do 26 grudnia świąteczną rybę kupisz w cenie 29,90 zł za kilogram.

Auchan
Promocja w Auchan obejmuje fileta z pangi białej lub tuszę ryby o nazwie nototenia w cenie 8,99 zł za kilogram oraz tuszę morszczuka lub polędwiczki z mintaja w cenie 12,99 zł za kilogram.

Carrefour
W Carrefourze patroszonego karpia kupisz w cenie 12,99 zł za kilogram. Ryby pochodzą z polskich hodowli.

Źródła: lidl.pl, biedronka.pl, piotripawel.pl, ezakupy.tesco.pl, gazetka-oferta.com, carrefour.pl, piotripawel.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: