SuperBiz wiadomości Przed nami kolejne zwolnienia w spółkach Skarbu Państwa?

Przed nami kolejne zwolnienia w spółkach Skarbu Państwa?

13.10.2016, godz. 12:30
Henryk Kowalczyk
foto: EAST NEWS

„To nie może być tak, że się wchodzi i się wymiata wszystkich po kolei dlatego, że wchodzi nowa władza" - powiedział minister Henryk Kowalczyk 12 października. Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów nie wyklucza kolejnych zmian kadrowych w spółkach Skarbu Państwa. W tym przypadku podstawowym kryterium decyzyjnym mają być wyniki audytu zrealizowanego na zlecenie Mariusza Kamińskiego.

Jak zapowiedział Henryk Kowalczyk, przed likwidacją Ministerstwa Skarbu Państwa zostanie utworzona rada ds. spółek przy Kancelarii Premiera. Ciało, na którego czele stanie osoba mianowana przez premier Beatę Szydło, weźmie czynny udział w strategicznych decyzjach związanych m.in. z oceną kadry i nadzorem finansowym.

Do końca marca 2017 r. Ministerstwo Skarbu Państwa ma zostać zlikwidowane. Według zapewnień Kowalczyka jeszcze w październiku dowiemy się, które resorty przejmą jego kompetencje. W zarządach największych spółek mogą nastąpić zmiany personalne. Rząd zainteresowała np. inwestycja KGHM w Sierra Gorda.

Zobacz także: Reprywatyzacja w Warszawie: CBA zatrzymało byłą urzędniczkę resortu sprawiedliwości

Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów wyjaśnił, że do kompetencji rady, którą powoła Beata Szydło, będą należały przede wszystkim: „weryfikacja kadr, nadzór finansowy oraz nadzór nad decyzjami strategicznymi takimi, jak inwestycja KGHM w Sierra Gorda".

Minister podkreślił, że kluczową rolę w kwestiach decyzyjnych odegrają wyniki audytu w spółkach Skarbu Państwa, przeprowadzonego na zlecenie koordynatora służb specjalnych, Mariusza Kamińskiego. - Pewnie w październiku już pewne decyzje personalne będą. (...) Nie będziemy z tymi zmianami czekać do grudnia – zdradził Kowalczyk.

Źródła: wnp.pl, pulshr.pl, premier.gov.pl, PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: