SuperBiz wiadomości Przedsiębiorcy do Kaczyńskiego: Posądzanie przedsiębiorców o to, że sami siebie będą karali, jest po prostu głupie

Przedsiębiorcy do Kaczyńskiego: Posądzanie przedsiębiorców o to, że sami siebie będą karali, jest po prostu głupie

18.11.2016, godz. 08:04
Jarosław Kaczyński
foto: EAST NEWS

Przedsiębiorcy są oburzeni na słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS obarczył ich winą za niski wzrost PKB w ramach „dziwnych blokad" i niechęci „podejmowania zyskownych przedsięwzięć w nadziei, że powrócą dawne czasy". - To są słowa cynicznego polityka. Posądzanie przedsiębiorców o to, że sami siebie będą karali, jest po prostu głupie – powiedział money.pl Wojciech Warski, prezes półki informatycznej Softex Data i szef konwentu BCC.

Wojciech Warski zaznacza także, że za niski wzrost PKB to wynik błędnej polityki gospodarczej i sprzeczności między deklaracjami wicepremiera Morawickiego, a polityką konsumpcji, którą prowadzi rząd.

Zobacz koniecznie: PiS obwinia przedsiębiorców za wyhamowanie gospodarki. PKB spada, bo firmy celowo nie inwestują? [SONDA]

Szef konwentu BCC nie jest jedynym przedsiębiorcą, który zaprotestował przeciw robieniu z ludzi, prowadzących działalność gospodarczą kozłów ofiarnych. Ludzie biznesu działający m.in. w branży kosmetycznej czy komputerowej są zgodni co do tego, że każdy przedsiębiorca strategię działania firmy planuje na kilka lat i absurdem byłoby uzależnianie jej od jakiegokolwiek rządu.

Podkreślają, że to co hamuje przedsiębiorców to niepewność i bark możliwości oszacowania ryzyka.

 

Źródło: money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: