SuperBiz wiadomości Przedsiębiorstwo kojarzone z Marlboro w Polsce ma nowego prezesa

Przedsiębiorstwo kojarzone z Marlboro w Polsce ma nowego prezesa

02.08.2017, godz. 13:59
Michał Mierzejewski nowym Prezesem Zarządu Philip Morris.
foto: Super Express

Michał Mierzejewski został szefem największej firmy tytoniowej w naszym kraju. Powołano go na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora zarządzającego Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie.

Michał Mierzejewski objął stanowisko, które zajmował wcześniej Edvinas Katilius. Jego poprzednik został wiceprezydentem strefy wolnocłowej PMI (Duty Free) z siedzibą w Lozannie. Mierzejewski pracuje w Philip Morris od 2004 roku. Od 2008 r. zasiada w zarządzie spółki i jest dyrektorem ds. korporacyjnych na Polskę w Philip Morris International (PMI). W 2013 r. podlegający mu obszar został poszerzony o kraje bałtyckie.

Z danych firmy Nielsen wynika, że Philip Morris posiada ponad 40 proc. udziałów w rynku sprzedaży papierosów w Polsce. Cztery spółki zależne od PMI w Polsce zatrudniają łącznie ponad 3 tys. pracowników. W Krakowie znajduje się fabryka Philip Morris, która jest największym centrum produkcyjnym PMI w Europie. To tutaj powstają papierosy takich marek, jak Marlboro, L&M i Chesterfield. Centrum produkcyjne PMI w Krakowie zalicza się do jednego z najnowocześniejszych i największych tego typu zakładów na świecie. Wytwarza ono 60 mld sztuk papierosów rocznie, z czego ok. 70 proc. produkcji jest przeznaczona na eksport.

- Philip Morris wprowadzając produkty o potencjale obniżonej szkodliwości przechodzi największą transformację w swojej historii. Moim celem jest przekonanie pełnoletnich palaczy do zamiany tradycyjnych papierosów na produkty takie jak IQOS, które wydzielają średnio 90-95% mniej szkodliwych substancji niż papierosy. Zrobimy wszystko, aby w ciągu najbliższej dekady zdecydowana większość palaczy w Polsce zamieniła papierosy na produkty potencjalnie mniej szkodliwe, a w 2030 r. widok osoby z papierosem był tak rzadki, jak dzisiaj osób palących fajkę. Wierzę, że jest to jak najbardziej realne, ponieważ przez ok. 20 lat paliłem dwie paczki dziennie, a od kilku miesięcy korzystam wyłącznie z IQOS-a - mówi cytowany w komunikacie prasowym Michał Mierzejewski. – Philip Morris zapoczątkował największą w historii branży rewolucję opartą na innowacjach i badaniach naukowych. Chcemy, aby Polska dalej miała w niej znaczący udział. Rynek wyrobów konwencjonalnych jest wciąż głównym elementem naszej działalności, ale to z produktami bezdymnymi pragniemy związać przyszłość firmy i branży – dodaje.

Zobacz też: Za paczkę papierosów zapłacisz ponad 40 zł?

Przeczytaj także: Palacze zapłacą 100 mln zł za nowy podatek. Będzie akcyza od e-papierosów

Polecamy: Papierosy z marihuaną. Nowy produkt trafi do supermarketów [ZDJĘCIA]

Oprac. na podst. mat. pras., pmi.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: