SuperBiz wiadomości Przegląd polskich parków rozrywki [GALERIA]

Przegląd polskich parków rozrywki [GALERIA]

17.07.2016, godz. 10:00
Parki rozrywki
Bałtów - JuraPark Bałtów foto: Materiały prasowe

W Polsce w ciągu ostatnich kilku lat powstało wiele rodzinnych parków rozrywki. Ich oferta jest bardzo bogata. Można w nich podziwiać prehistoryczne gady, oglądać filmy w wymiarze 5D, pływać łódką po wodnym torze, czy szaleć na karuzelach.

Parki rozrywki to idealne miejsca dla dzieci. Na najmłodszych czekają tam wspaniałe place zabaw, małpie gaje, bajkowe krainy, dmuchańce- to tylko niektóre atrakcje. Co ważne – w wielu parkach wstęp dla dzieci do lat 3-4 jest wolny, można również kupić bilety rodzinne lub skorzystać z promocji i zniżek dla młodzieży oraz seniorów. We wszystkich obiektach działa gastronomia.

1. Łeba ( pomorskie) - Rodzinny Park Rozrywki

www.lebapark.pl

Jedyny na Pomorzu park dinozaurów, tu możesz zobaczyć dziesiątki trójwymiarowych gadów naturalnej wielkości, a wśród nich dwa kolosy: mający 45 m długości Seismosaurus i jedyny w Polsce Brachiosaurus o wysokości 13 m. Inne atrakcje to m.in. Zamek Strachu, Bajlandia, pojazdy Flinstonów, tratwy wodne.

Bilet normalny - 40 zł

2. Krasiejów (opolskie) - JuraPark Krasiejów

www.juraparkkrasiejów.pl

Największy park jurajski w całej Europie. Warto zobaczyć: Tunel Czasu, przez który można przejechać kolejką i ścieżkę edukacyjną z 200 modelami mezozoicznych gadów i płazów. Na gości czekają też Prehistoryczne Oceanarium, kino 5D, plac zabaw i Bajkowa Kraina Dinozaurów.

Bilet normalny - 39 zł

3. Bałtów (świętokrzyskie ) - JuraPark Bałtów

www.juraparkbaltow.pl

Na terenie parku można obejrzeć ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń naturalnej wielkości. Dodatkowo: Park Rozrywki,

kino 5D, Kraina Koni, Rollercoaster, prehistoryczne oceanarium, W kompleksie turystycznym jest też Zwierzyniec Bałtowski.

Bilet normalny (Bilet JuraPark + Pakiet Rozrywka + Pakiet Zwierzyniec ) – 75 zł

4. Rabka Zdrój (małopolskie) – Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland

www.rabkoland.pl

Największy w Małopolsce park rozrywki. 16 ulic i placów jak w prawdziwym mieście. Moc atrakcji: Dom do góry nogami, Dom Rekordów i Osobliwości - jedyna taka placówka w Polsce, Muzeum Orderu Uśmiechu, Park ruchomych figur- jest ich ponad 250. Dodatkowo: m.in. diabelski młyn i inne karuzele, ogromny zadaszony rurapark.

Bilet normalny bez limitu – 29 zł

5. Inwałd (woj. małopolskie) – Inwałd Park

www.inwaldpark.pl

W skład obiektu wchodzi aż 5 parków: Park Miniatur, Warownia Inwałd, Dinolandia, Mini Zoo Kucyk i Ogród Jana Pawła II. Park Miniatur to ponad 50 najsłynniejszych budowli z Polski i świata w jednej skali 1:2. Inne atrakcje to m.in. lunapark, kino 5D, zielony labirynt.

Bilet normalny na 2 dni – 70 zł

6. Elbląg (warmińsko - mazurskie) - Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia

www.rpr.nowaholandia.pl

Nazwa parku nawiązuje do sieci sztucznych kanałów, opływających wyspy (Wyspa Potworów, Stonehenge Iluzji czy Zakochanych). Na terenie Nowej Holandii znajdują się 28-metrowa zjeżdżalnia, największa tego typu konstrukcja na świecie, replika osady wikingów oraz małpi gaj, tunele i labirynty.

Bilet normalny – 25 zł

7. Chorzów (śląskie) - Śląskie Wesołe Miasteczko

www.wesole-miasteczko.pl

Najstarszy polski lunapark. To tu znajdują się ogromny diabelski młyn (Gwiazda Duża) i pierwszy polski rollercoaster z podwójną pętlą, o wysokości 21 metrów, a także karuzele familijne, legendarne Samoloty Duże. Nową atrakcją jest wyspa Kontiki i Kraina Niedźwiedzia.

Bilet całodniowy normalny - 49 zł

8. Zator (małopolskie) – Energylandia

energylandia.pl

Największy lunapark w Polsce. Znajdziesz tu moc atrakcji: spływ w klimatach poszukiwaczy złota, wodospad, egipską piramidę czy kopalnię złota dla najmłodszych. Najbardziej ekstremalne urządzenia to tsunami dropper, kosmiczne działo i rollercoastery (jeden o wys. 75 m).

Bilet normalny bez limitów – 109 zł

9. Grudziądz (kujawsko- pomorskie) – MegaPark

www.mega-park.pl

Największą atrakcją jest Miasteczko Westernowe jak z filmów kowbojskich- dyliżanse, konie, szeryf, saloon, a nawet szubienica dla złoczyńców. Na ternie parku znajdziesz też dinozaury, Krainę Bajek, Baśni i Legend, Safari, Zoo, Lunapark oraz Krainę Flinstonów.

Bilet normalny bez limitu – 40 zł

10. Ochaby (woj. śląskie) – Dream Park

www.dream-park.pl

Dream Park łączy w sobie dwa parki w jednym miejscu – Park Miniatur oraz Park Dinozaurów. Jedną z atrakcji jest Oceanarium Prehistoryczne. Dla dzieci przygotowano kolorowy, duży plac zabaw ze zjeżdżalniami, tunelami i huśtawki. Są też dmuchańce, kule sferyczne czy eurobungy, a na starszych czekają park linowy, labirynt kukurydzy czy kino 6D.

Bilet normalny Max Dream – 46 zł

11. Julinek (mazowieckie) - Park Rozrywki

www.julinek.com.pl

Położony w Puszczy Kampinowskiej Julinek zapewnia wiele atrakcji: Krainę Dmuchańców, m.in. olbrzymią 30 metrową zjeżdżalnię HippoSlide, minigolf, rajdy samochodami elektrycznymi, a przede wszystkim rewelacyjny, największy w Polsce Park Liniowy - Podniebny Cyrk. To 7 tras o zróżnicowanym stopniu trudności, w tym dwie dla najmłodszych.

Wejście na wszystkie trasy – 60 zł

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: