SuperBiz wiadomości Przegląd rządu – dzisiaj Morawiecki i Kowalczyk [AKTUALIZACJA]

Przegląd rządu – dzisiaj Morawiecki i Kowalczyk [AKTUALIZACJA]

23.01.2017, godz. 12:44
Beata Szydło, Mateusz Morawiecki oraz Henryk Kowalczyk
foto: Twitter Kancelaria Premiera

W poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie w ramach przeglądu resortów. Tym razem premier Beata Szydło wezwała do siebie na dywanik wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego i ministra, przewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryka Kowalczyka. O czym rozmawiali?

Jak zapowiedziała w niedzielę szefowa rządu, rozmowa z ministrami miała dotyczyć m.in. konkretnych zadań planowanych w ramach koncepcji odpowiedzialnego rozwoju.
– Będziemy rozmawiać oczywiście o planie odpowiedzialnego rozwoju, ale już nie o planach, tylko o konkretnych zadaniach, które pan premier (Morawiecki – red.) będzie realizować w tym roku. Trzeba go zapytać o to, w jaki sposób ten harmonogram działań, który dotyczy przemysłu, gospodarki, jest przez niego zaplanowany – powiedziała Beata Szyło w rozmowie z Radiem ZET i stacją Polsat News.

Sprawdź także: Szydło wzywa ministrów na dywanik! Będą zmiany w rządzie?

Co wynikło z rozmów? O poruszonych tematach i nowych zadaniach, premier Szydło oraz ministrowie Morawiecki i Kowalczyk poinformowali w trakcie konferencji prasowej po spotkaniu. Najwaniejsze zagadnienia zostały zaprezentowane przez Kancelarię Premiera oraz resort rozwoju na Twitterze. Oto one.

Czytaj też: Nie będzie ograniczeń w dorabianiu do emerytury

Jak powiedziała premier ogłaszając przegląd, jego głównym celem jest wyznaczenie Radzie Ministrów nowych zadań i kierunków, lecz także „rozmowa na temat usprawnienia i bardziej skutecznych działań resortów".
W ubiegłym tygodniu szefowa rządu spotkała się już z ministrami: obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji, zdrowia, rodziny i sprawiedliwości oraz z koordynatorem służb specjalnych.

Źródło: Superbiz.pl, polskieradio.pl, Radio ZET

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: