SuperBiz wiadomości Przeterminowane produkty w dietach pudełkowych – ostrzega sanepid

Przeterminowane produkty w dietach pudełkowych – ostrzega sanepid

02.06.2017, godz. 13:30
Dieta, warzywa
foto: thinkstockphotos.com

Diety pudełkowe pod lupą sanepidu. Inspektorzy odkryli, że w pudełkach lądowała żywność przeterminowana, a w miejscu przygotowywania i przechowywania posiłków po prostu było brudno. W ekstremalnych sytuacjach inspektorzy widzieli także insekty.

Inspektorzy z mazowieckiego Sanepidu przyjrzeli się dokładnie 45 firmom cateringowym, które zajmują się przygotowywaniem posiłków do modnych diet pudełkowych. Od uwag inspektorów włosy jeżą się na głowie. Co odkryli? Aż w dwudziestu przypadkach stwierdzono nieprawidłowości, czyli niemal w co drugiej firmie coś było nie tak. Większość zarzutów dotyczy stanu sanitarno-higienicznego firm przygotowujących dietetyczne posiłki. W miejscach tych było brudno, a nawet grasowały insekty. Zdarzało się, że nikt nie kontrolował działania lodówek. I co chyba jeszcze gorsze, w pudełkach lądowały przeterminowane produkty. Klienci nie byli też ostrzegani o zawartości alergenów w serwowanych w pojemnikach posiłkach.

Zobacz: Biedronka testuje kasy samoobsługowe

Jakie kary spotkały nieuczciwych przedsiębiorców? Inspektorzy wystawili mandaty na łączną pulę 6,5 tys. zł i skierowali trzy wnioski do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o nałożenie kar pieniężnych za prowadzenie działalności w zakresie niezgodnym z decyzją. W takim przypadku na firmę może zostać nałożona kara w wysokości do trzydziestokrotnego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej.

Źródło: tvn24bis.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: