SuperBiz wiadomości Przewozy Regionalne bez prezesa

Przewozy Regionalne bez prezesa

11.03.2016, godz. 13:51
przewozy regionalne
przewozy regionalne foto: Super Express

Tomasz Pasikowski, Prezes Przewozów Regionalnych podał się do dymisji. Wszystko z powodu konfliktu z kierownictwem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. - Brak akceptacji i poparcia ze strony rządu dla wdrażanych działań naprawczych pozbawia zarząd skutecznej obrony interesów spółki i pozyskania finalnej, pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej" - stwierdził Pasikowski.

Po tym jak w czwartek 10 marca wiceminister Piotr Stoma, odpowiedzialny w resorcie za sektor kolejowy publicznie skrytykował realizowany przez Pasikowskiego plan restrukturyzacji spółki. Zdaniem byłego już prezesa Przewozów Regionalnych ocena ta nie była poparta żadną analizą. Nie było też rozmów na temat planu restrukturyzacji między zarządem spółki a ministerstwem.

- Dalsze zarządzanie spółką oraz skuteczna realizacja wypracowanego w latach 2014-2015 we współpracy z polskim rządem, w tym Ministrem Infrastruktury i Rozwoju, oraz akceptowanego przez organy korporacyjne planu restrukturyzacji, dziś nie jest możliwa" - napisał Tomasz Pasikowski w oświadczeniu przesłanym do mediów.

Rezygnację złożył też dyrektor ds. finansowych spółki i członek zarządu - Wojciech Kroskowski. Obecnie jedynym członkiem zarządu Przewozów Regionalnych pozostaje Dariusz Liszewski, który pełni też funkcję dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych spółki.

źródło PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: