SuperBiz wiadomości Przewozy Regionalne bez strajku [WIDEO]

Przewozy Regionalne bez strajku [WIDEO]

29.06.2015, godz. 14:39
Adrian Furgalski
foto: Super Express

Nie będzie strajku Przewozów Regionalnych. Związkowcy doszli do porozumienia z zarządem w ostatniej chwili. Jak podkreśla Adrian Furgalski, dobrze, że związkowcy zwracają uwagę na sytuację przewoźnika, bo  Przewozy Regionalne wymagają głębokiej restrukturyzacji.

– Rzadko mi się zdarza popierać akcje protestacyjne związkowców, ale w tym przypadku uważam, że być może był to jedyny sposób zwrócenia uwagi na to, że w Przewozach Regionalnych źle się dzieje – mówi w rozmowie Newserią Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. I dodaje: – W moim przekonaniu dzisiaj znów niewiele wiemy o tej restrukturyzacji poza tym, że kukułcze jajo przerzucamy teraz z marszałków na Agencję Rozwoju Przemysłu, licząc, że może ona ten twór uratuje.

W ubiegły czwartek marszałkowie 12 województw (w piątek dołączyło województwo śląskie) podpisali pięcioletnie umowy służby publicznej z przewoźnikiem. To gwarancja, że przez 5 najbliższych lat Przewozy Regionalne będą wozić pasażerów w tych województwach.


Marszałkowie województw wydali też zgodę na zmianę struktury własnościowej spółki – 51 proc. akcji obejmie w niej Agencja Rozwoju Przemysłu, wnosząc 770 mln zł z budżetu. Do tej pory właścicielami wszystkich udziałów były województwa.

Źródło: NEWSERIA
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: