SuperBiz wiadomości Przybywa połączeń z Polski do Berlina

Przybywa połączeń z Polski do Berlina

31.03.2016, godz. 08:00
Regiobahn
Regiobahn foto: Materiały prasowe

Od 1 kwietnia z Zielonej Góry do Berlina będzie można dojechać bezpośrednio szynobusem. Dojazd do stolicy Niemiec zajmie ok. 3 godzin.

Na wydłużenie połączenia na trasie Zielona Góra – Frankfurt nad Odrą do Berlina zdecydowały się Przewozy Regionalne. Podróż na tej trasie zajmie niewiele ponad 3 godziny.

Pociąg Regio będzie zatrzymywał się na dworcu Lichtenberg w Berlinie. Na terenie Niemiec jego kurs zostanie przyśpieszony – jedyny postój przewidziano we Frankfurcie nad Odrą.

Może zainteresować cię także: Niemcy reagują na ataki na kobiety. Będą przedziały kolejowe tylko dla pań

Połączenie będą obsługiwały autobusy szynowe dzierżawione od DB Regio z Niemiec. Dzięki temu, że na trasie ma obowiązywać taryfa Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia (VBB), bilety będą dostępne w korzystnej cenie, konkurencyjnej dla taryf międzynarodowych.

Bilet normalny z Zielonej Góry do Berlina zakupimy już za 14,4 euro, a ulgowy – w cenie 10,9 euro. Na trasie zostanie także wprowadzona oferta promocyjna na kupno biletu granicznego.

Od 20 marca do Berlina można dojechać m.in. z Gorzowa Wielkopolskiego. Uruchomiono również połączenia na trasach Żagań – Forst i Zielona Góra – Frankfurt nad Odrą. Ciekawostkę stanowi fakt, że Niemcy zdecydowały się także na wprowadzenie oddzielnych przedziałów dla kobiet i dzieci.

Źródło: wnp.pl

autor: Anna Bartosiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: