SuperBiz wiadomości Przywódca prosi, naród działa. Białorusini pracują nago [ZDJĘCIA]

Przywódca prosi, naród działa. Białorusini pracują nago [ZDJĘCIA]

29.06.2016, godz. 22:00
Białorusini pracują nago
Białorusini pracują nago foto: internet

- Trzeba się rozebrać i pracować tak długo, aż się spocimy - zaapelował do rodaków Aleksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi. Obywatele nie zważali na przejęzyczenie przywódcy i ochoczo zaczęli wstawiać w internecie zdjęcia, jak dla dobra ojczyzny, pracują nago.

Prezydent kraju zaapelował do Białorusinów o wytężoną pracę dla wspólnego dobra. Problem w tym, że w języku rosyjskim słowa "rozwijać się" i "rozbierać się" brzmią bardzo podobnie. Łukaszenko mógł się przejęzyczyć lub zostać omylnie zrozumiany.

Zobacz także: Piękne kobiety i śmigłowce. PZL-Świdnik obchodzi 65. urodziny [ZDJĘCIA]

- Wiecie co robić, jak robić i jakie cele osiągać. Wszystko jest proste, innowacje, IT technologie, prywatyzacje, to wszystko jest oczywiste. (…)  Trzeba rozbierać się i pracować do siódmych potów - inaczej zginiemy - powiedział przywódca kraju podczas przemówienia na Wszechbiałoruskim Zjeździe.

Mieszkańcy Białorusi nie próżnują i za pomocą serwisów społecznościowych wrzucają nagie i półnagie zdjęcie z hasztagiem "rozbierz się i pracuj".

Białoruskie portale społecznościowe zapełniły się zdjęciami rozebranymi pracownikami, którzy zasłaniają się komputerami czy segregatorami. Na budowie robotnicy paradują jedynie ze sprzętem budowlanym, a niektórzy poszli na całość.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: