SuperBiz wiadomości PŚ w Wiśle. Ile kosztują bilety na polskie konkursy w skokach narciarskich?

PŚ w Wiśle. Ile kosztują bilety na polskie konkursy w skokach narciarskich?

03.03.2016, godz. 15:00
Maciej Kot, Andrzej Stękała, Stefan Hula, Kamil Stoch
Maciej Kot, Andrzej Stękała, Stefan Hula, Kamil Stoch foto: Super Express

W najbliższy weekend 3-5 marca do Polski ponownie zawitają skoczkowie biorący udział w zawodach Pucharu Świata. Tym razem nie Zakopane, ale Wisła będzie gościła Kamila Stocha, Petera Prevca, Severina Freunda oraz innych zawodników. Ceny biletów i karnetów na PŚ w Wiśle wahają się od 30 do 180 zł.

Do walki o punkty Pucharu Świata na obiekcie w Wiśle Malince staną reprezenaci Polski w składzie: Kamil Stoch, Klemens Murańka, Jan Ziobro Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł,  Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jakub Wolny, Krzysztof Biegun i Przemysław Kantyka.

Zobacz koniecznie: Ile zarabiają piłkarze w Polsce? Sprawdź zarobki najlepszych zawodników

W tym sezonie nie idzie najlepiej podopiecznym Łukasza Kruczka. Za to z dobrej strony prezentują się skoczkowie z kadry B. Zawsze jednak gorący doping polskich kibiców sprawia, że w ojczyźnie Polakom skacze się lepiej i zajmują oni wysokie pozycje. Tak było w czasie w PŚ w Zakopanem w styczniu. W konkursie indywidualnym punktowało aż sześciu naszych reprezentantów (najwyższą lokatę zajął Stoch - 8). Jeszcze lepszy rezultat Polacy osiągnęli w konkursie drużynowym, kiedy stanęli na najniższym stopniu podium.

Ile trzeba zapłacić za możliwość obejrzenia PŚ w Wiśle na żywo? Bilet na czwartkowe kwalifikacje kosztuje 30 zł (Sektory A1, A2, A3, A4, A5, A6 - miejsca siedzące). Z kolei za te same miejsce w dniu konkursu kibice zapłacą 100 zł (zarówno w piątek i w sobotę).

Z kolei koszt karnetu 4-5.03 (obejmuje dwa dni zawodów) wynosi 180 zł (sektory A1, A2, A3, A4, A7, A8 - miejsca siedzące). Wszystkie bilety i karnety na zawody PŚ w Wilśe można kupić TUTAJ

Program Pucharu Świata w Wiśle:

czwartek, 3 marca:
16.00 - oficjalny trening (2 serie)
18.00 - kwalifikacje
piątek, 4 marca:
19.00 - seria próbna
20.30 - 1. seria konkursu indywidualnego
sobota, 5 marca:
14.30 - kwalifikacje
16.00 - 1. seria konkursu indywidualnego

Po zawodach w Wiśle w kalendarzu Pucharu Świata zostaną jeszcze zawody w Titisee-Neustadt (12-13 marca) i kończące sezon na mamucie w Planicy (18-20 marca).

 

Źródło: skijumping.pl/wisla-malinka.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: