SuperBiz wiadomości PSL chce całkowitej likwidacji abonamentu RTV

PSL chce całkowitej likwidacji abonamentu RTV

15.03.2017, godz. 11:40
Oświadczenie majątkowe Kosiniaka
Oświadczenie majątkowe Kosiniaka foto: SE/EAST NEWS

PSL proponuje rewolucyjne rozwiązanie! Ludowcy złożyli projekt ustawy, który miałby zlikwidować abonament radiowo-telewizyjny. W zamian PSL chce, by media publiczne byłyby dotowane z subwencji budżetowych oraz dobrowolnych wpłat.

PSL szacuje, że obecna forma ściągania abonamentu jest nieskuteczna i według szacunków tylko 6 proc. gospodarstw domowych abonament płaci. Dlatego ludowcy we wtorek projekt znoszący abonament radiowo telewizyjny.

Zobacz również: PSL: Masz dziecko? Skończysz pracę o godzinę wcześniej

Partia Władysława Kosiniaka-Kamszya zakłada finansowanie mediów publicznych m.in. z dotacji budżetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 750 mln zł, z dobrowolnych wpłat osób fizycznych, obrotu prawami do audycji oraz z reklam i audycji sponsorowanych.

Poseł Mieczysław Kasprzak wyjaśnił, że finansowanie w wysokości 750 mln zł, które proponują ludowcy, to kwota wpływów z tytułu ściągania abonamentu za 2015 rok.

Sprawdź także: Ważny urząd krytykuje pomysł ściągania abonamentu od klientów kablówek

W projekcie ludowców znajduje się również zapis i abolicji dla osób zalegających z opłatą abonamentu. Jak ocenił przedstawiciel PSL Polacy "nie chcą płacić na telewizję", a forma utrzymywania TVP oraz PR z dotacji budżetowej byłaby według posła PSL formą mobilizacji do "lepszej jakości programów, do zabiegania o odbiorców". "Wtedy odbiorcy płaciliby dobrowolnie" - ocenił Kasprzak.

 

 

 

Źródło: wnp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: