SuperBiz wiadomości Puchar Świata w skokach w Wiśle i Zakopanem z PKP Intercity

Puchar Świata w skokach w Wiśle i Zakopanem z PKP Intercity

12.01.2017, godz. 17:00
Z PKP Intercity na konkursy Pucharu Świata
foto: PKP Intercity

Na dwa najbliższe weekendy (14-15 i 21-22 stycznia) Puchar Świata w skokach narciarskich przenosi się do Polski. Najpierw sportowcy i kibicie udadzą się do Wisły, a tydzień później do stolicy Tatr. Miłośnicy skoków narciarskich mogą dotrzeć na oba konkursy korzystając z oferty PKP Intercity.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą dopingować Biało-Czerwonych podczas konkursów w skokach narciarskich. Kibice, chcący oglądać sportowe zmagania w Wiśle, mogą skorzystać z kursującego w weekendy pociągu IC Wisła. Skład wyrusza z Warszawy Centralnej o godz. 06:15 i dociera do stacji docelowej o godz. 12:02.

Zobacz również: PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi na ferie zimowe

Natomiast dla fanów, którzy zdecydują się na podróż do Zakopanego, PKP Intercity uzupełni ofertę o pięć dodatkowych połączeń kategorii TLK do/z stolicy polskich Tatr. W sobotę, 21 stycznia br., przewoźnik uruchomi po jednym dodatkowym pociągu z Warszawy i Krakowa oraz jeden powrotny skład z Zakopanego do Krakowa. Natomiast w niedzielę, 22 stycznia br., podróżni będą mieli do dyspozycji o jedno połączenie więcej na trasie Kraków - Zakopane i Zakopane - Kraków.

W pierwszy dzień zawodów (21 stycznia br.), poza dwoma dodatkowymi składami, trasę do zimowej stolicy Polski będzie obsługiwać jeszcze 7 pociągów PKP Intercity, m.in. z Gdyni, Warszawy, Poznania, Bydgoszczy czy ze Szczecina. Informacje na temat rozkładu jazdy można znaleźć na stronie internetowej www.intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer infolinii 19 757.

Pociąg IC Wisła oraz wszystkie dodatkowe składy do/z Zakopanego kursują w korzystnej cenowo kategorii ekonomicznej TLK/IC. Cena biletu normalnego za przejazd w 2. klasie z Warszawy do Wisły wynosi 67,00 zł, z Warszawy do Zakopanego - 73,00 zł, a z Krakowa do Zakopanego - 25,00 zł. Na tych, którzy zaplanują wyjazd z wyprzedzeniem i kupią bilety wcześniej, czekają atrakcyjne rabaty w ramach promocji Wcześniej-Taniej.

Czytaj koniecznie: Turniej Czterech Skoczni. Ile zarobił Kamil Stoch i spółka? [ZDJĘCIA]

Planując rodzinne kibicowanie, podróżni mogą skorzystać z oferty Biletu Rodzinnego, dzięki której otrzymają 30 proc. zniżki na przejazd. Taki sam rabat czeka na seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia. Ponadto m.in. studenci czy uczniowie mogą skorzystać z przysługujących im zniżek ustawowych, dzięki którym za podróż do Zakopanego zapłacą jeszcze mniej. Bilety można nabyć w kasach, biletomatach, za pośrednictwem strony www.intercity.pl oraz aplikacji IC Mobile Navigator.

 

Źródło: PKP Intercity

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: