SuperBiz wiadomości PZL-Świdnik dostarczy swoje śmigłowce do Ugandy

PZL-Świdnik dostarczy swoje śmigłowce do Ugandy

18.12.2015, godz. 16:14
Mi-8, helikopter, śmigłowiec
Śmigłowiec Mi-8 (zdjęcie poglądowe) foto: EAST NEWS

PZL-Świdnik podpisał umowę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ugandy na dostarczenie dwóch maszyn: śmigłowca GrandNew i W-3A Sokół do realizacji zadań z zakresu ochrony porządku publicznego.

PZL-Świdnik należący do grupy AgustaWestland, ma jeszcze w tym roku dostarczyć Ugandzie po jednym śmigłowcu GrandNew i W-3A Sokół - czytamy na stronie internetowej firmy.

Zobacz również: Polska turystyczną Mekką. Jesteśmy w pierwszej 20-tce na świecie

Jak podaje polski producent, maszyny będą wykorzystywane przez policję w Ugandzie do realizacji zadań związanych z utrzymywaniem porządku publicznego w kraju. Wraz ze śmigłowcami zakłady w Świdniku zapewniają "kompleksowy pakiet szkoleniowy i wsparcia".

Zamówienie z Czarnego Lądu przychodzi w momencie, kiedy zakłady w Świdniku nadal nie wróciły do gry w przetargu MON na śmigłowce wielozadaniowe. Poprzedni rząd do kolejnego etapu wybrał na początku roku francuskie Caracale produkowane przez Airbusa.

W czasie wyborów politycy PiS, a szczególnie Antoni Macierewicz, głośno krytykował decyzję o wyborze francuskiej firmy. Zapowiadano unieważnienie przetargu i rozpisanie go na nowo. Po wyborach parlamentarnych i objęciu stanowiska szefa MON-u przez Macierewicza, polityk nie wydaje już tak jednoznacznych osądów w tej kwestii i sprawa nieco przycichła.

 

 

Źródło: www.pzl.swidnik.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: