SuperBiz wiadomości PZL Świdnik pozywa MON ws. przetargu na śmigłowce

PZL Świdnik pozywa MON ws. przetargu na śmigłowce

20.06.2015, godz. 08:00
AW 149.
foto: AW149.PL

Producent śmigłowców ze Świdnika wniósł pozew do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, w którym wnioskuje o zakończenie przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii, bez rozstrzygnięcia. PZL Świdnik argumentuje, że w trakcie wyboru firmy przez MON, doszło do "naruszeń".

PZL Świdnik należący do włosko-brytyjskiej spółki AgustaWestland, nadal nie może pogodzić się z wyborem resortu obrony, który zdecydował, że polskie wojsko w śmigłowce wielozadaniowe uzbroi francuski Airbus Helicopters.

Przeczytaj również: Fabryka śmigłowców wojskowych w Świdniku może wyprodukować 350 maszyn [WIDEO]

Oprócz zapowiadanych protestów i straszenia zwolnieniami w fabryce w Świdniku, decydowano o złożeniu pozwu przeciwko MON. Według spółki zakres naruszeń związanych z postępowaniem w celu pozyskania śmigłowców wielozadaniowych obejmuje m.in. nieprzestrzeganie regulacji prawnych, które odnoszą się do offsetu czy wprowadzanie zmian zasad oraz zakresu procedury na jej „bardzo późnym etapie” - informuje serwis defence24.pl.

Firma wysłała pismo przedprocesowe do resortu 11 maja, ale nie otrzymała żadnej odpowiedzi. W kwietniu tego roku ministerstwo zadecydowało, że do kolejnego etapu przetargu polegającego na testach maszyn, przechodzą Francuzi.


Źródło: defence24.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: