SuperBiz wiadomości Radni zachęcają do przyjmowania pielgrzymów. Sami nie są tak gościnni...

Radni zachęcają do przyjmowania pielgrzymów. Sami nie są tak gościnni...

03.06.2016, godz. 15:37
Światowe Dni Młodzieży
Światowe Dni Młodzieży foto: EAST NEWS

Radni Krakowa uchwalili rezolucję, w której proszą mieszkańców, by przyjmowali w swoich domach uczestników Światowych Dni Młodzieży. Sami jednak nie są zbyt gościnni. Do własnego domu uczestników ŚDM zaprosi tylko trzech spośród nich.

Jak tłumaczy Bolesław Kosior, radny miejski z PiS, jeden z pomysłodawców uchwalenie rezolucji, jest ona formą apelu do mieszkańców. Za przyjęciem dokumentu głosowało 27 radnych. Ilu spośród nich zastosuje się do „apelu”? Zaledwie trzech…

Bogusław Kośmider (PO), Arkady Rzegocki (PiS) oraz sam wspomniany Kosior. Część w rozmowie z „Gazetą Krakowską” tłumaczyła, że będzie gościć… własną rodzinę. Inni tłumaczyli się brakiem warunków mieszkaniowych, trudną sytuacją rodzinną lub obowiązkami służbowymi (Anna Prokop-Staszecka, radna klubu Przyjazny Kraków stwierdziła na przykład, że będzie przyjmować pielgrzymów w... szpitalu, jako pacjentów – jest dyrektorem Szpitala Jana Pawła II).

Czytaj również: Kraków: nie zdążą z przebudową lotniska na ŚDM!

Jerzy Friediger, jej kolega po fachu oraz członek tego samego klubu na pytanie o to, czy przyjmie gości na ŚDM, odpowiedział z rozbrajającą szczerością: „Nie, bo pies nie lubi obcych”.

Źródło: www.gazetakrakowska.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: