SuperBiz wiadomości Rafalska: To Jarosław Kaczyński jest autorem programu 500 Plus

Rafalska: To Jarosław Kaczyński jest autorem programu 500 Plus

11.04.2017, godz. 13:44
Elżbieta Rafalska i Jarosław Kaczyński
Elżbieta Rafalska i Jarosław Kaczyński foto: Andrzej Lange/Super Express

Porażka jest sierotą, a sukces ma wielu ojców. Nie w przypadku rządowego programu 500 Plus, który cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Zdaniem minister rodziny Elżbiety Rafalskiej, która koordynuje 500 Plus, to Jarosława Kaczyńskiego jest autorem koncepcji programu 500 plus - zdradziła minister w rozmowie z tygodnikiem "wSieci".

Minister Elżbieta Rafalska na pytanie o to, kto wymyślił program 500 Plus, przyznała, że idea "kiełkowała w wielu środowiskach". - Pracowaliśmy nad programem wyborczym PiS i mieliśmy bardzo różne pomysły - stwierdziła.

Zobacz również: Rafalska: "Jeśli w 2017 roku nie urodzi się 400 tys. dzieci, to połknę własny język"

- Krążyło to wokół zwiększenia zasiłków rodzinnych, jakichś dodatków. Wszystko z dzisiejszej perspektywy dość nieśmiałe. Tę ostrożność przełamał Jarosław Kaczyński, który jasno rozstrzygnął: musimy pracować nad ambitnym programem, jasnym i klarownym, będącym wyraźnym sygnałem wsparcia państwa dla rodzin i impulsem prodemograficznym - mówiła Rafalska.

- To Jarosława Kaczyńskiego wskazałabym jako autora koncepcji programu 500 plus i osobę, która czuwała nad tym, by jego istota nie została rozmyta, by dotrzymano terminu - podkreśliła szefowa MRPiPS.

Sprawdź koniecznie: Rafalska: Od 1 października zmiany w 500 Plus

Rafalska podkreśliła, że na program wystarczy pieniędzy i widać już jego pierwsze skutki w postaci narodzin większej liczby dzieci. - Widać wyraźną zmianę. Nie zdarzyło się w poprzednich latach, żeby w ciągu trzech kolejnych miesięcy wskaźnik urodzeń wzrósł o dwucyfrowy wynik. Tymczasem w listopadzie 2016 roku wzrost urodzeń w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku wyniósł 15 proc., w grudniu 12 proc., a w styczniu 14 proc. - powiedziała Elżbieta Rafalska.

 

Źródło: wSieci.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: