SuperBiz wiadomości Rafalska: Wierzę, że kobiety nie rzucą pracy dla 500 zł na dziecko

Rafalska: Wierzę, że kobiety nie rzucą pracy dla 500 zł na dziecko

21.01.2016, godz. 15:23
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: Elżbieta Rafalska
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: Elżbieta Rafalska foto: Facebook

- Nie stawiajmy znaku równości między patologią a pomocą społeczną. W pomocy społecznej nie wszyscy są patologią. Nie stawiajmy znaku równości między pomocą socjalną a polityką rodzinną - powiedziała minister pracy Elżbieta Rafalska w czasie konsultacji społecznych projektu "500+". Dodała też, że wierzy iż 500 zł na dziecko nie będzie skłaniać kobiet do pozostania w domu lub rezygnacji z dotychczasowej pracy.

Urzędnicy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z szefową resortu Elżbietą Rafalską objechali kolejne miasta w ramach konsultacji społecznych projektu programu "Rodzina 500+". W razem spotkania odbyły się w Gdańsku, Białymstoku i Szczecinie.

Sprawdź też: Tylko 3 miesiące na zgłoszenie się po 500 zł na dziecko?

Pojawiły się na nich wątpliwości dotyczące tego czy pieniądze te nie spowodują, że matki zrezygnują z rozwoju zawodowego lub porzucą posiadaną już pracę.

- Ja jestem trochę ufniejsza. Nie wierzę, że kobieta z powodu 500 zł zostawi pracę, pewne wynagrodzenie, ubezpieczenie społeczne, zdrowotne - powiedziała minister. Wszystkie dane wskazują, że po okresie transformacji Polacy pracują dobrze i długo, a kobiety są dobrze wykształcone, zaradne i dbają o rodzinę - zaznaczyła Rafalska.

Szefowa MRPiPS podkreśliła, aby nie stawiać znaku równości między patologią a pomocą społeczną. - W pomocy społecznej nie wszyscy są patologią. Nie stawiajmy znaku równości między pomocą socjalną a polityką rodzinną - dodała. Rafalska zapewniła też , że nie bagatelizuje głosów o ewentualnej dezaktywizacji, i że resort będzie monitorować sytuację.


Źródło: TVN24 BiŚ

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: