SuperBiz wiadomości Rafalska zapowiada więcej ulg dla dużych rodzin

Rafalska zapowiada więcej ulg dla dużych rodzin

24.01.2017, godz. 15:08
500+: Przybywa rodzin, które nie dostają gotówki
foto: SHUTTERSTOCK

To nowe otwarcie Karty Dużej Rodziny! Ministerstwo rodziny i pracy chce zagwarantować rodzinom wielodzietnym więcej zniżek na wybrane usługi i ułatwić im dostęp do programu. - Musimy zadbać o różnorodność partnerów karty – zapowiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej Elżbieta Rafalska, szefowa resortu.

Karta Dużej Rodziny to projekt ministerstwa, w ramach którego rodziny z co najmniej trójką dzieci mogą korzystać ze zniżek i dodatkowych uprawnień zarówno w instytucjach publicznych, jak i w ponad 1600 firmach prywatnych. Jednak obecna formuła programu, w której to urzędy wojewódzkie zajmowały się pozyskiwaniem placówek udzielających zniżki nie satysfakcjonowała ministerstwa. - Chcielibyśmy mieć więcej partnerów w branży spożywczej, obuwniczej usługach edukacyjnych i w zdrowiu – mówiła Rafalska. Dlatego też w poniedziałek, resort podpisał umowę na partnera do obsługi programu ze Związkiem Dużych Rodzin „Trzy Plus".

Zobacz też: Rząd chce większej ochrony dla ciężarnych. Pracodawcy protestują

- Liczę, że dzięki tej współpracy rodziny wielodzietne będą mogły korzystać z karty tam gdzie mieszkają. Związek, prowadząc dotychczas działalność na rzecz rodzin wielodzietnych, zna i rozumie ich potrzeby – dodała Rafalska. - Karta Dużej Rodziny ma służyć nam – wielodzietnym – to my sami wiemy jakich zniżek najbardziej potrzebujemy. Każda rodzina może dołożyć swoją cegiełkę – to znaczy zgłosić kolejnego partnera, firmę gotową do udzielenia zniżek – powiedziała Joanna Krupska, Prezes Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus".

Karta przysługuje niezależnie od uzyskiwanych dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci:

- w wieku do ukończenia 18 roku życia,

- w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej,

- bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Czytaj również: Rafalska się zaklina: Nie będzie zakazu dorabiania dla emerytów

Karta wydawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny wielodzietnej. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – maksymalnie do osiągnięcia 25 roku życia. Osoby posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności otrzymują kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Kartę Dużej Rodziny ma już 1,7 mln osób. Ministerstwo liczy, że dzięki nowemu partnerowi ta liczba wzrośnie do ok 2,5 mln. Pełna lista partnerów programu znajduje się na TEJ STRONIE INTERNETOWEJ

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: