SuperBiz wiadomości Raiffeisen Bank Polska chce zwolnić 900 osóbi nazywa to „cyfrową rewolucją”

Raiffeisen Bank Polska chce zwolnić 900 osóbi nazywa to „cyfrową rewolucją”

11.04.2017, godz. 16:53
Ile banki zarobiły na kredytach?
foto: SHUTTERSTOCK

Raiffeisen Bank Polska zapowiedział 10 kwietnia (poniedziałek) cyfrową rewolucję i „przeprowadzenie programu optymalizacji". Pod tymi enigmatyczne brzmiącymi hasłami kryje się informacja o zwolnieniach. Pracę może stracić blisko 1000 osób.

Po zmianach, które planuje Raiffeisen Bank Polska, 850 – 950 osób może stracić zatrudnienie, nawet 60 – 70 oddziałów zostanie zamkniętych. Kolejne 90 placówek zostanie przekształconych w jednostki „efektywne Kosztowo, o formacie bardziej sprzyjającym realizacji stawianych przed nimi celów". W praktyce może to oznaczać redukcję powierzchni – konkluduje next.gazeta.pl. Ponadto, niektóre działania operacyjne mają zostać przeniesione do „nisko kosztowego centrum operacyjnego". Celem podjętych kroków jest „poprawa rentowności, osiągnięcie wskaźnika kosztów do dochodów poniżej poziomu 55 proc. począwszy od 2019 r. i dostosowanie modelu biznesowego do wyzwań rynkowych" – wynika z treści komunikatu prasowego.

Zobacz także: Jest zgoda na sprzedaż akcji Raiffeisen Leasing Polska

Raiffeisen Bank Polska zapowiedział również, że w ciągu dwóch najbliższych lat zamierza wydać ok. 100 mln zł na cyfryzację i automatyzację. W rezultacie do końca 2019 r. planuje zaoszczędzić ok. 200 mln zł na wydatkach związanych ze świadczeniem usług.

Oprac. na podst. next.gazeta.pl, podatkiwbiznesie.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: