SuperBiz wiadomości Reformy jeszcze nie ma, a BOR już szuka 130 nowych pracowników

Reformy jeszcze nie ma, a BOR już szuka 130 nowych pracowników

21.02.2017, godz. 15:39
BOR, Biuro Ochrony Rządu
foto: FOTO SE

Biuro Ochrony Rządu planuje zatrudnić w tym roku co najmniej 130 nowych funkcjonariuszy – podało RMF FM. Służbę w najbliższym czasie czeka też wielka reforma. Projekt ustawy, która ma ją wprowadzić powinien pojawić się w pierwszej połowie marca.

MSWiA poinformowało stację radiową, że zatrudnianie nowych pracowników, to efekt dużych braków kadrowych w BOR. Docelowo służba chce rekrutować ponad 300 funkcjonariuszy, jednak może to potrwać dwa–trzy lata.
Jak powiedział RMF FM wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, nabór funkcjonariuszy będzie trwał do czasu uzupełnienia braków kadrowych. Podkreślił także, że 130 nowych osób to absolutne minimum, a resort liczy, że uda się zatrudnić i przeszkolić więcej pracowników.

Sprawdź także: Ile zarabia funkcjonariusz BOR i jakie ma uprawnienia? [GALERIA]

MSWiA nie podaje na jakie stanowiska będzie prowadzić rekrutację. Nie wiadomo więc ile dokładnie wyniesie wynagrodzenie nowo zatrudnionych osób. Przypomnijmy, że zarobki w BOR zależą od wielu czynników, m.in. długości służby, stopnia służbowego czy zajmowanego stanowiska. Jak poinformował nas Zespół Komunikacji Medialnej i Społecznej BOR, średnie miesięczne uposażenie funkcjonariuszy tej służby wynosi 4 800 zł brutto, czyli 3 408 zł na rękę.

Źródło: RMF FM, BOR

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: