SuperBiz wiadomości Rejestracja karty prepaid. Gdzie można to zrobić? [PEŁNA LISTA MIEJSC]

Rejestracja karty prepaid. Gdzie można to zrobić? [PEŁNA LISTA MIEJSC]

26.07.2016, godz. 14:01
Rejestracja karty pre-paid
Rejestracja karty pre-paid foto: EAST NEWS

Każda zakupiona po 25 lipcu karta prepaid zostanie aktywowana dopiero po jej zarejestrowaniu. Dostępne w sklepach karty SIM są nieaktywne, działają tylko karty prepaid aktywowane przed 25 lipca. Niektórzy operatorzy umożliwiają rejestrację w kioskach Ruchu i za pośrednictwem kuriera, inni – wyłącznie w salonach firmowych. Sprawdź, gdzie zarejestrować karty z poszczególnych sieci i jakie bonusy można dostać.

Od 25 lipca na wszystkich właścicieli nowo zakupionych kart SIM w taryfach na kartę nałożono obowiązek rejestracji karty. Podpowiadamy, jak to zrobić na mieście i bez wychodzenia z domu.

Rejestracja karty SIM w Virgin Mobile

Sieć Virgin Mobile daje do wyboru trzy opcje rejestracji karty SIM. Po pierwsze, formalności można dopełnić w salonie partnerskim. Operator nie posiada własnych punktów sprzedaży, dlatego pełną listę partnerów wraz z mapą opublikował na swojej oficjalnej stronie.

Po drugie, Virgin Mobile proponuje usługę door to door. Na życzenie wyśle do domu klienta opłaconego z góry kuriera, który potwierdzi dane osobowe.

Przeczytaj również: Rejestracja karty prepaid krok po kroku [WIDEO]

Po trzecie, każdy nabywca może rozpocząć rejestrację online, wypełniając prosty formularz. Na pasku rozwijanym należy wskazać adres, pod którym zamierza się ukończyć proces rejestracji. W samej Warszawie i jej okolicach do wyboru znajduje się 191 miejsc, w Krakowie jest ich 75, a w Mysłowicach – aż 228. Co ciekawe, Virigin Mobile jako jedyna sieć komórkowa umożliwia rejestrację karty w kiosku Ruchu. Można także dopełnić formalności w punkcie Telakces.

Rejestracja karty SIM w Orange i Nju Mobile

Orange umożliwia rejestrację w salonach firmowych, sklepach Media Markt i Saturn, a także w kioskach i salonikach Ruchu. Aby zachęcić klientów do wizyty, oferuje 1000 minut na połączenia głosowe oraz 10 GB internetu dla właścicieli kart prepaid. Promocja jest ważna przez miesiąc. Można ją aktywować, wysyłając sms-a o treści „BONUS" pod numer 80028.

Rejestracja karty SIM w Plusie

Sieć Plus obiecuje nowym użytkownikom kart prepaid 500 zł bonusu na rozmowy i sms-y, 50 GB internetu i rok ważności konta. Żeby włączyć promocję, należy wysłać sms-a o treści „RWK" pod numer 80110. Rejestracji karty SIM można dokonać w salonach Plusa oraz Cyfrowego Polsatu. Ponadto klienci, którzy zawarli już umowę z Plusem, otrzymają możliwość rejestracji sms-owej.

Zobacz: Pokemon GO przestanie działać? Groźna grupa hakerów zapowiedziała atak

- Od 1 sierpnia osoby posiadające już podpisaną umowę z naszą siecią otrzymają możliwość zarejestrowania numeru prepaid za pomocą sms-a. Numer „na kartę" zostanie zarejestrowany na dane z umowy – tłumaczy Arkadiusz Majewski, starszy specjalista w Dziale Komunikacji Korporacyjnej sieci Plus.

Rejestracja karty w Playu

W zamian za rejestrację karty Play obiecuje 100 zł na rozmowy i sms-y, 10 GB internetu oraz konto ważne przez rok. Rejestracja odbywa się w salonach Play.

Rejestracja karty SIM w T-Mobile i Heyah

W T-Mobile na kartę i Heyah na kartę rejestracja karty SIM jest możliwa w salonach firmowych T-Mobile, ale nie można jej dokonać w autoryzowanych punktach sprzedaży. Ponadto operator uruchomił specjalny kanał telefoniczny dla klientów, którzy mają już podpisaną przynajmniej jedną umowę z siecią. Mogą oni zarejestrować kartę prepaid w T-Mobile lub Heyah telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu 606 606 606.

Zobacz także: Rejestracja karty SIM. Jak zarejestrować kartę SIM u poszczególnych operatorów? [PRZEWODNIK]

Rejestracja karty SIM w tuBiedronka

W punkcie sprzedaży T-Mobile można również zarejestrować kartę z sieci tuBiedronka. Nie ma takiej możliwości ani w dyskontach marki Biedronka, ani pod dedykowanym numerem 606 606 606. Ponadto operator proponuje korespondencyjną rejestrację karty prepaid. Aby skorzystać z tej opcji, trzeba wydrukować i czytelnie wypełnić formularz rejestracyjny, a następnie odesłać go wraz ze skanem dowodu osobistego do siedziby T-Mobile Polska lub na adres email: boa@t-mobile.pl, wpisując w temacie „Rejestracja karty TuBiedronka".

Współpraca z sieciami detalicznymi

Wielu operatorów, wśród nich Orange i Plus, zapowiedziało, że zamierza sukcesywnie rozbudowywać listę punktów uprawnionych do rejestracji karty SIM. Zadanie nie jest łatwe ze względu na obowiązujące w Polsce przepisy. Ministerstwo Cyfryzacji powinno wydać specjalne rozporządzenie, które będzie regulować kwestie związane z rejestracją kart online. Obowiązek rejestracji kart SIM w taryfach na kartę został wprowadzony wraz z wejściem w życie Ustawy o działaniach antyterrorystycznych.

- Prowadzimy rozmowy z różnymi podmiotami gospodarczymi, aby maksymalnie rozszerzyć rejestrację usług prepaid „pod rządami" nowych wymogów prawnych. Sprawa nie jest prosta, bo dotyczy zbierania danych konsumentów i ich przetwarzania, a to podlega regulacjom prawnym. Szczegółowe zapisy na ten temat zawierają ustawy: Prawo telekomunikacyjne i Ustawa o ochronie danych osobowych – wyjaśnia Arkadiusz Majewski.

Źródła: materiały prasowe, virginmobile.pl, orange.pl, plus.pl, promocje.play.pl, t-mobile.pl, tubiedronka.pl, njumobile.pl, sejm.gov.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: