SuperBiz wiadomości Rejestracja karty SIM. Za miesiąc przestaną działać

Rejestracja karty SIM. Za miesiąc przestaną działać

02.01.2017, godz. 11:29
Nie rejestruj karty prepaid przez telefon! To może być oszustwo
foto: SHUTTERSTOCK

Posiadacze telefonów na kartę mają jeszcze miesiąc na zarejestrowanie swojego numeru. Po 31 stycznia 2017 roku operatorzy zgodnie z nowymi przepisami, wyłączą wszystkie niezgłoszone karty SIM. Jak i gdzie je zarejestrować?

Rejestracja jest wymagana przez wejście w życie ustawy antyterrorystycznej z lipca 2016 r. Po 31 stycznia bieżącego roku wszystkie niezarejestrowane karty SIM przestaną działać - bez względu czy zostały zakupione przed czy po wprowadzeniu nowych przepisów.

ZOBACZ KONIECZNIE: Jak zarejestrować kartę SIM u poszczególnych operatorów? [PRZEWODNIK]

Kartę SIM może zarejestrować każda osoba, która ukończyła 13. rok życia i posiada ważny dokument tożsamości. W celu dokonana rejestracji większość operatorów wymaga wizyty w salonie firmowym lub autoryzowanym punkcie sprzedaży, chociaż od tej reguły jest kilka odstępstw. Przykładowo, abonenci Plusa mają możliwość rejestracji karty drogą sms-ową, a abonenci T-Mobile i Heyah – poprzez kanał telefoniczny. Dodatkowo klienci Virgin Mobile i Orange dostali do swojej dyspozycji kioski i saloniki Ruchu, a osoby chcące aktywować numer w Orange dodatkowo mogą dopełnić formalności w salonach Media Markt i Saturn.

Gdy karty będzie kupowała firma będzie musiała podać swoją nazwę i jeden z numerów - REGON, NIP, KRS, albo numer ewidencji działalności gospodarczej.

Sprawdź również:

Ile kart prepaid wolno zarejestrować i kto może dokonać rejestracji?

Rejestracja karty prepaid krok po kroku [WIDEO]

Bonusy za rejestrację karty SIM. Czym operatorzy kuszą posiadaczy prepaidów

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: