SuperBiz wiadomości Rekord 500 Plus. Tego nie spodziewał się nawet PiS

Rekord 500 Plus. Tego nie spodziewał się nawet PiS

17.03.2017, godz. 13:04
Mama, dziecko, rodzina
foto: SHUTTERSTOCK

Program 500 Plus, dobrze oceniany przez wszystkich tych, którzy korzystają ze świadczenia otrzymanego od rządu może okazać się prawdziwym hitem. Nie tylko poprawia sytuację materialną rodzin, ale wyraźnie przyczynia się do wzrostu liczby urodzeń, co pokazują ostatnie dane. Takiego rekordu nie spodziewał się nawet PiS. Jak wskazują prognozy, w tym roku może urodzić się nawet 400 tys. dzieci.

Jak pokazują dane Narodowego Funduszu Zdrowia, w styczniu 2017 roku urodziło się o 2300 dzieci więcej niż rok wcześniej, co stanowi więcej o 10 proc. Dobra passa trwa od listopada zeszłego roku, a kolejne miesiące, w których rodzice wiedzieli już o zamiarze wprowadzenia programu przez rząd również pokazują tendencję wzrostową.

Zobacz także: To najlepszy moment na szukanie pracy


Rząd szacuje, że w tym roku może urodzić się nawet 400 tys. dzieci, co stanowiłoby najlepszy wynik od 2010 roku.
Wstępne dane NFZ może potwierdzić już za ok. tydzień GUS, który opublikuje swoje statystyki. Niewykluczone, że okażą się wyższe niż szacunki przeprowadzone przez publiczny system zdrowia.

Sprawdź również: To najlepszy moment na szukanie pracy


Takiej „dobrej zmiany" nie spodziewało się nawet Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które szacowało, że w pierwszym roku od startu programu może urodzić się ok. 376 tys. dzieci. Jeśli utrzymają się korzystne tendencje, liczba urodzeń w tym roku może oscylować wokół 410 – 420 tys. maluchów.

 

Źródło: /DGP /money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: