SuperBiz wiadomości Rekord na loterii. Anonim wygrał 430 mln dolarów

Rekord na loterii. Anonim wygrał 430 mln dolarów

08.05.2016, godz. 16:58
Powerball
Powerball foto: AP

Zwycięzcy Lotto mają czego zazdrościć osobom, które kupują losy na amerykańskie loterie. W New Jersey wytypowano ciąg pięciu szczęśliwych liczb w Powerball.

Poprzedni, tegoroczny rekord w Powerball został pobity w styczniu. Nagroda wyniosła wówczas 1,6 mld dolarów i została przyznana ex aequo trzem graczom. Tym razem w Powerball jest tylko jeden zwycięzca. Udało mu się prawidłowo zaznaczyć liczby: 25, 66, 44, 5 oraz 26. Gracz stał się posiadaczem dziewiątej co do wielkości nagrody w historii Powerball.

Prawdopodobieństwo wytypowania zwycięskich liczb w Powerball wynosi 1:292,2 miliona. Bardziej prawdopodobne jest to, że zosatnie się prezydentem USA albo milionerem dzięki własnej pracy.

Może zaitneresować cię także: Wyniki LOTTO. Są zwycięzcy – do podziału mają 60 mln złotych

Tożsamość szczęśliwca, który wygrał 429,6 mln w Powerball, nie jest jeszcze znana. W przypadku tego typu loterii zwycięzcy często świadomosie się ukrywają. Niektóre stany pozwalają zachować anonimowość przez rok. W tym czasie gracz może bezpiecznie dysponować swoim majątkiem, co zmniejsza ryzyko kradzieży. Są też takie stany, które dopuszczają anonimowy zakup losu. Inne zapewniają doradztwo z zakresie inwestycji.

Przeczytaj również: 700 mln zł można wygrać w amerykańskiej loterii Powerball. W Polsce to NIELEGALNE

Osoby, które nabywają kupony na tę loterię, zaznaczają pięć liczb od 1 do 69, np. 2, 16, 18, 20 i 24. Dodatkowo należy wytypować tzw. Powerball – dodatkową liczbę od 1 do 26.

Polskie prawo nie dopuszcza możliwości kupowania losów na Powerball. Niemniej istnieje taka możłiwość. W kupnie pośredniczą takie serwisy, jak Wordlotteryclub.com czy Lottoland.pl.

Źródła: swiat.newsweek.pl, finanse.wp.pl, powerball.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: