SuperBiz wiadomości Rekord sprzedaży marki Ivanki Trump. Pomógł jej... bojkot

Rekord sprzedaży marki Ivanki Trump. Pomógł jej... bojkot

09.03.2017, godz. 14:02
Donald Trump córka Ivanka
Donald Trump córka Ivanka foto: AP

Biznes Ivanki Trump jeszcze niedawno przeżywał kryzys, a sam prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki wzywał na Twitterze, żeby zaprzestać bojkotu marki jego córki, po tym jak sieć sklepów Nordstrom wycofała jej produkty ze sprzedaży. Okazało się jednak, że nagonka pomogła Ivance i nastąpił zwrot akcji: firma odbiła się od dna, notując najlepsze wyniki w historii.

W lutym luksusowa, amerykańska sieć sklepów Nordstrom wycofała produkty marki „Ivanka Trump"  ze sprzedaży z powodu braku zainteresowania klientów. Sama Ivanka zrezygnowała z kierowania firmą w styczniu b.r. Odzież i akcesoria sygnowane jej imieniem zostały jednak uznane za „zbojkotowane" przez sklep i przeciwników prezydenta USA.

Zobacz także: Ivanka Trump. Córka ze smykałką do interesów


Trudno określić, co dokładnie pomogło marce odbić się od dna. Dobra passa rozpoczęła się w lutym, kiedy nastąpił nagły zwrot akcji, a od tego czasu wyniki finansowe są najlepsze w historii.

Sprawdź również: Tajemnicze interesy Donalda Trumpa

W wyszukiwarce produktów modowych Lyst, która zawiera 12 tys. marek, rzeczy Ivanki awansowały z 550. miejsca na 11. pozycję wśród najchętniej kupowanych.

 

Źródło: /gazeta.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: