SuperBiz wiadomości Rekordowo niskie oprocentowanie lokaty. Pieniądze będziemy trzymać w skarpetach

Rekordowo niskie oprocentowanie lokaty. Pieniądze będziemy trzymać w skarpetach

05.07.2017, godz. 16:27
Pieniądze
foto: SHUTTERSTOCK

Oprocentowanie lokat spada na łeb na szyję. A wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej. Jak tak dalej pójdzie, to skromne oszczędności będziemy trzymać w skarpetach.

Oprocentowanie przeciętnej lokaty wynosi około 1,4 proc. To rekordowo mało. Jeszcze kilka lat temu można było znaleźć oferty przekraczające kilka procent. A będzie jeszcze gorzej. Już PKO BP (największy banku w naszym kraju) obniżył właśnie oprocentowanie wybranych lokat terminowych. Okazuje się, że w przypadku półrocznej lokaty będzie to nawet 0,6 proc.

Zobacz: Ile zpłacisz za jazdę bez pasów

Dlaczego tak się dzieje? Wszystko wskazuje na to, że banki tak reagują na na podatek bankowy. Sytuacja na rynku lokat zniechęca Polaków do odkładania oszczędności w bankach. W maju, podobnie jak w kwietniu, z lokat wypłacono 4 miliardy złotych. Teoretycznie lepsza sytuacja jest na giełdzie. Ale przeciętny Kowalski zwykle boi się tam inwestować swoje oszczędności w obawie, że nie ma ekonomicznej wiedzy i w rezultacie straci pieniądze. Zatem wszystko wskazuje na to, że pieniądze będziemy trzymać w skarpetach.

Źródło: tvn24bis.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: