SuperBiz wiadomości Rekordowo wysokie nagrody dla mundurowych

Rekordowo wysokie nagrody dla mundurowych

02.09.2016, godz. 13:00
Wysokie nagrody dla policji, która zabezpieczała ŚDM
foto: EAST NEWS

1000 zł nagrody otrzyma każdy funkcjonariusz policji, który zabezpieczał Światowe Dni Młodzieży i wizytę papieża Franciszka w Krakowie. Wysokie nagrody otrzymają także mundurowi, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podczas szczytu NATO w Warszawie i uczestników Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Funkcjonariusze, którzy zabezpieczali w te wakacje największe wydarzenia w kraju, otrzymają nagrody uznaniowe w formie pieniężnej – poinformowała Komenda Główna Policji na swojej oficjalnej stronie. Na 1000 zł brutto może liczyć każdy policjant, który zabezpieczał ŚDM 2016. Za udział w zabezpieczeniu szczytu NATO policjanci dostaną po 800 zł brutto, natomiast funkcjonariusze, którzy czuwali nad bezpieczeństwem festiwalu muzycznego Przystanek Woodstock pobiorą po 600 zł brutto.

Nagrody będą się sumować, dzięki czemu policjanci, którzy zabezpieczali więcej niż jedno wydarzenie, odbiorą odpowiednio wyższe kwoty. Dodatkowo każdy z nich dostanie zapłatę za nadgodziny. Wypłaty nagród nastąpią między 5 a 11 września.

Zobacz także: O czym twórca Facebooka rozmawiał z papieżem? [SZCZEGÓŁY SPOTKANIA]

Dodatkowo szef MSWiA Mariusz Błaszczak przyznał nagrody pieniężne funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu. Łącznie nagrody za ubezpieczanie ŚDM 2016, szczytu NATO i Przystanku Woodstock popłyną do 30 tys. funkcjonariuszy z różnych jednostek podległym Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Większość z nich została wydelegowana do pracy poza miejscem zamieszkania. Wielu policjantów pracowało po 12 godzin dziennie.

Przeczytaj również: ŚDM. Wolontariusze dostaną nowy smartfon i 5 tys. zł?!

Minister Błaszczak przekazał także nagrody w kwocie 2,5 tys. zł 90 najbardziej zasłużonym mundurowym. Wśród nich znalazł się człowiek, dzięki któremu ujęto bombera z Wrocławia.

Z ustaleń RMF 24 wynika, że pracownicy służb mundurowych dostaną rekordowo wysokie nagrody o łącznej wartości 30 mln złotych. Od wielu lat funkcjonariusze podlegli ministerstwu nie byli tak sowicie nagradzani. Wśród służb, które otrzymają nagrody, przeważają funkcjonariusze liniowi, którzy zabezpieczali ŚDM 2016. Kawałek tortu przypadnie również w udziale dowódcom i koordynatorom poszczególnych operacji, szefom sztabów, a nawet – osobom cywilnym.

Źródło: mswia.gov.pl, policja.pl, rmf24.pl, tvp.info

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: