SuperBiz wiadomości Rekordowy rok dla lotniska w Warszawie

Rekordowy rok dla lotniska w Warszawie

13.01.2017, godz. 16:50
LOTNISKO CHOPINA.
foto: SHUTTERSTOCK

Lotnisko Chopina w Warszawie odtrąbiło sukces. W minionym roku obsłużyło ono ponad 12,8 mln pasażerów i uruchomiło wiele nowych atrakcyjnych połączeń.

Miniony rok dla Lotniska Chopina w Warszawie był wyjątkowo dobry. Udało się pobić wiele rekordów. Pierwszy dotyczy ruchu pasażerskiego. W ruchu krajowym podróżowało 1,42 mln, czyli o 20,9 proc. więcej niż przed rokiem. Natomiast w ruchu międzynarodowym z Lotniska Chopina skorzystało ponad 11,4 mln osób, czyli o 13,8 proc. więcej niż rok wcześniej.

Zobacz: Nutella wycofywana ze sklepów. Jej składniki mogą wywoływać raka

Rekord padł także w ilości połączeń. W okresie letnim w ruchu rozkładowym obsługiwane były połączenia do 110 portów, zimą natomiast do 100 portów zlokalizowanych na trzech kontynentach. W ciągu całego 2016 r. linie lotnicze działające na Lotnisku Chopina uruchomiły aż 41 nowych połączeń. Najwięcej, bo ponad 30 nowych tras uruchomiły Polskie Linie Lotnicze LOT (nowe kursy m.in. do Tokio i Seulu). Pojawiły się też dwie nowe linie : Air Canada Rouge (połączenie do Toronto) oraz Air China (połączenie do Pekinu).

źródło: wnp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: