SuperBiz wiadomości Remont największej galerii handlowej za 60 mln zł [GALERIA]

Remont największej galerii handlowej za 60 mln zł [GALERIA]

18.05.2016, godz. 14:01
Galerie handlowe
Arkadia foto: Materiały prasowe

Warszawska Arkadia będzie jeszcze większa. Pojawi się taras, przeszklona fasada, nowe restauracje i przybędzie stojaków na rowery. Koszt inwestycji szacuje się na 60 mln zł.

W czerwcu rozpocznie się remont warszawskiej Arkadii. Jedno skrzydło galerii handlowej będzie bardziej wysunięte i przeszklone. Znajdzie się tam oddzielona od reszty galerii strefa gastronomiczna z rozmaitymi lokalami.  Wyróżniać się będzie przestronnością, miejscami na pokazy kulinarne i bogatą zielenią. W nowej strefie pojawi się 8 restauracji, jedna z nich zajmie powierzchnię 1,2 tys. mkw (jak połowa hipermarketu). Jest też dobra wiadomość dla miłośników odzieżowych zakupów. Do niemal 4 tys. mkw zwiększy się H&M, który stanie się flagowym sklepem tej marki.

Zobacz: Złupili nas na Eurowizji?

Zmieni się też plac przed galerią. Powstanie plac zabaw, pod zadaszeniem w obszarze monitorowanym pojawi się jak najwięcej stojaków na rowery, wymieniona będzie fontanna i przybędzie zieleni.

Koszt inwestycji szacuje się na 60 mln zł.

Zobacz: Niższy wiek emerytalny od przyszłego roku?

Zmiany czekają też Galerię Mokotów. Powstanie dodatkowa powierzchnia, na której znajdą się 33 sklepy. Jednak tutaj prace będą nieco skromniejsze i wycenione jedynie na 10 mln zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: