SuperBiz wiadomości Repolonizacja banków. Żubr wróci do logo Pekao!

Repolonizacja banków. Żubr wróci do logo Pekao!

05.06.2017, godz. 16:35
Bank Pekao
Bank Pekao foto: EAST NEWS

Wszystko wskazuje na to, że po pięciu latach przerwy znany stylizowany kontur żubra wróci do logo zrepolonizowanego banku Pekao S.A. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Pawła Borysa, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).

Borys mówił o repolonizacji Pekao S.A. podczas trwającego w Sopocie Europejskiego Kongresu Finansowego. Oświadczył, że już 7 czerwca zostanie sfinalizowana transakcja nabycia akcji banku przez PZU i PFR. Dotychczas Pekao wchodziło w skład włoskiej grupy UniCredit.

ZOBACZ TEŻ: UOKiK wyraził zgodę na zakup Pekao SA przez PZU

– Zakładam, że Pekao po 7 czerwca wdroży nowe logo, przywracając historyczną wizualizację żubra – powiedział Borys. Oprócz tego w banku ma się w końcu pojawić możliwość dokonywania płatności przy pomocy kodu Blik, której Pekao dotychczas nie oferowało.

ZOBACZ TEŻ: KNF daje zielone światło dla PZU do przejęcia Pekao. Nabycie z początkiem czerwca

Żubr pojawił się w logo banku Pekao S.A. w 1999 r. Dokładnie 10 lat później zaczęło mu towarzyszyć logo grupy UniCredit, czyli biała stylizowana jedynka na czerwonym tle. W 2012 r. włoski właściciel całkowicie zrezygnował z żubra w logo. Jego przywrócenie ma być symbolem powrotu banku w polskie ręce.

Źródła: cashless.pl, pekao.com.pl - fot. logo za materiałami prasowymi

tagi: Pekao żubr
autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: