SuperBiz wiadomości Resort Rolnictwa: Minister Jurgiel wiedział o zarzutach szefa ARiMR

Resort Rolnictwa: Minister Jurgiel wiedział o zarzutach szefa ARiMR

29.11.2015, godz. 11:33
Krzysztof Jurgiel, poseł PIS miał WYPADEK. Jego samochód wylądował w ROWIE
foto: EAST NEWS

Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel powołał nowego szefa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Daniel Obajtek będzie zarządzał urzędem, który rozdziela miliardy złotych dopłat dla rolników. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zarzuty korupcyjne, który na nim ciążą. Okazuje się, że minister rolnictwa wiedział o kłopotach Obajtka i nie przeszkadzało mu to w kontrowersyjnej nominacji.

Według "Gazety Krakowskiej" Obajtek miał przyjąć 50 tysięcy złotych łapówki od grupy przestępczej wymuszającej haracze. Drugi zarzut to wyłudzenie 700 tys. złotych i narażenie swojego pracodawcy na straty w wysokości 1,4 miliona złotych.

Czytaj również: Premier zdradza: Niższy VAT, kwota wolna od podatku, emerytury. Ale...

Nowy szef ARiMR w związku z zarzutami będzie musiał kilkukrotnie stawić się w sądzie. Najbliższa rozprawa 21 grudnia. Oficjalny status Obajtka w sprawie to "oskarżony".

"Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, wnioskując do Prezesa Rady Ministrów o powierzenie pełnienia obowiązków Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Danielowi Obajtkowi, posiadał wiedzę na temat sytuacji Pana Daniela Obajtka, w jakiej się on znalazł w związku z kierowanymi przeciwko niemu zarzutami" - odpowiada na nasze pytanie Dariusz Mamiński z zespołu prasowego resortu.

Mamiński argumentuje, że "zgodnie z art. 42 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. W związku z powyższym, sytuacja w której znalazł się Pan Daniel Obajtek, nie wpłynie na realizację powierzonych mu zadań".

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: