SuperBiz wiadomości Reuters: Deutsche Bank Polska idzie na sprzedaż [AKTUALIZACJA]

Reuters: Deutsche Bank Polska idzie na sprzedaż [AKTUALIZACJA]

09.11.2016, godz. 14:36
Deutsche Bank
foto: SHUTTERSTOCK

Tarapaty finansowe Deutsche Banku AG nie są tajemnicą. Niemiecki gigant w zeszłym roku zanotował straty na rekordowym poziomie prawie 7 mld euro (30,5 mld zł). Akcje banku na giełdzie we Frankfurcie są najtańsze w historii. Agencja Reutera, powołując się na dwa źródła z banku, twierdzi, że, aby choć częściowo podreperować finanse, instytucja planuje sprzedaż Deutsche Banku Polska. Tymczasem bank wszystkiemu zaprzecza.

Jeśli rewelacje Reutera się potwierdzą, dojdzie do kolejnej już sprzedaży banku działającego w naszym kraju przez zagranicznego właściciela. Przed rokiem GE sprzedał bank BPH Aliorowi, zaś obecnie trwają negocjacje nad przekazaniem PZU akcji Pekao. Obecnie ich właścicielem jest włoski UniCredit. Prowadzone są również rozmowy dotyczące sprzedaży Aliorowi Raiffeisen Polbanku należącego do Raiffeisen Bank International. Warto tu wskazać, że powodem wszystkich tych transakcji nie jest zła kondycja polskiego sektora bankowego, ale samych zagranicznych banków.

ZOBACZ TEŻ: Deutsche Bank został wezwany do zapłaty 14 mld dolarów grzywny

Wcześniej Reuters podawał, że Deutsche Bank nie chciał komentować doniesien o planach sprzedaży polskiego oddziału. Już po publikacji nieniejszego tekstu bank wydał oświadczenie, w którym stanowczo zaprzecza doniesieniom agencji. „Grupa Deutsche Bank nie komentuje tego typu spekulacji medialnych. Informacje zawarte w materiale są wyłącznie niezgodnymi z prawdą pogłoskami rynkowymi” - czytamy w rozesłanym do mediów oświadczeniu. „Zysk brutto Deutsche Bank Polska na koniec III kwartału tego roku wyniósł 168 mln zł, wynik na działalności bankowej wyniósł 863 mln zł. Suma bilansowa osiągnęła poziom 38 mld zł, a fundusze własne banku na koniec września wyniosły już 5,4 mld zł. Współczynnik wypłacalności był wysoki i wyniósł 19,6 proc.” - wskazuje rp.pl.

Źródła: rp.pl, in.reuters.com, next.gazeta.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: