SuperBiz wiadomości Rewelacyjnie zmodernizowane pociągi Feniks wyjadą na polskie tory

Rewelacyjnie zmodernizowane pociągi Feniks wyjadą na polskie tory

27.06.2017, godz. 13:33
pociągi Feniks
pociągi Feniks foto: Materiały prasowe

Feniks to mityczny ptak, który odradza się z popiołów. To właśnie do niego nawiązuje nazwa rewelacyjnie zmodernizowanych pociągów, które wkrótce wyjadą na tory w Wielkopolsce, a być może także i w innych regionach kraju. Modernizacją taboru chwali się Agencja Rozwoju Przemysłu. Aż trudno uwierzyć, że te konstrukcje mają kilkadziesiąt lat!

Przykład pociągów Feniks pokazuje, że niekoniecznie trzeba kupować nowe pociągi, aby przewozić pasażerów w komfortowych warunkach. Czasem wystarczy zmodernizować już posiadany tabor. Takiej modernizacji dokonały poznańskie zakłady H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych. - Feniks 57 to pojazd wygodny i przyjazny podróżnemu, wierzę, że pasażerowie będą mieli okazję się o tym już wkrótce przekonać i ocenić efekt modernizacji. Szczególnie, że jest to najbardziej zaawansowana przebudowa pojazdów, których korzenie sięgają lat 60-tych – tak zachwala remontowane pociągi Hubert Stępniewicz, prezes zarządu zakładów Cegielskiego.

ZOBACZ TEŻ: Najszybsze pociągi na świecie [GALERIA]

Zmodernizowane składy już wkrótce zasilą szeregi wielkopolskiego Polregio, ale oferta skierowana jest do przewoźników w całym kraju. Włączenie pociągów do taboru Polregio możliwe jest dzięki porozumieniu podpisanemu przez tego przewoźnika wraz z zakładami Cegielskiego i Polskim Taborem Szynowym. Jak na razie zmodernizowano 20 pociągów, PTS oferuje je polskim przewoźnikom w formie sprzedaży lub dzierżawy. Modernizację składów wspierała Agencja Rozwoju Przemysłu.

ZOBACZ TEŻ: Wakacyjne połączenia PKP Intercity. 400 pociągów rusza w Polskę i Europę

– Jednym z priorytetów ARP S.A. jest wspieranie procesów restrukturyzacji i rozwoju polskich przedsiębiorstw. Nasza aktywność na tym polu przynosi rezultaty, czego modelowym przykładem są skutecznie odbudowujące swoją pozycję rynkową Przewozy Regionalne, a kolejnym - nowa oferta Polskiego Taboru Szynowego w postaci Feniksów 57, których modernizację przeprowadzono w zakładach H. Cegielskiego. Chcemy, aby w Poznaniu były realizowane kolejne projekty tak ważne dla branży kolejowej. Jestem przekonany, że zmodernizowane przez zakłady Cegielskiego nowoczesne pojazdy już wkrótce będą jeździć nie tylko w Wielkopolsce, ale i w pozostałych regionach Polski. A ich nabywcami będą również inni przewoźnicy kolejowi – zaznacza Marcin Chludziński, prezes zarządu ARP.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: