SuperBiz wiadomości Rio 2016. Afera biletowa na igrzyskach

Rio 2016. Afera biletowa na igrzyskach

22.08.2016, godz. 16:20
Igrzyska olimpijskie - Rio 2016
Igrzyska olimpijskie - Rio 2016 foto: EAST NEWS

Zakończone w niedzielę igrzyska olimpijskie w Rio obfitowały w niejeden skandal. Teraz na światło dzienne wychodzi chyba największy z nich związany z nielegalnym handlem biletami na zawody olimpijskie. Policja zatrzymała trzech członków Komitetu Olimpijskiego Republiki Irlandii - informuje RMF FM.

Wcześniej zatrzymany został 71-letni przewodniczący Europejskiego Komitetu Olimpijskiego, Irlandczyk Patrick Hickey, podejrzewany o nielegalną sprzedaż biletów. Według brazylijskich mediów Hickey miał próbować uciekać, gdy zorientował się, że policja przyjechała do hotelu w Rio, aby go aresztować.

Wcześniej zatrzymano też mężczyznę, u którego znaleziono VIP-owskich 800 biletów, ale nie wiadomo, czy jest on powiązany z irlandzkim przewodniczącym. Bilety na czarnym rynku mogły osiągnąć cenę nawet 10 milionów dolarów.

Zobacz również: Rio 2016. Polacy przywieźli 11 medali. Ile na tym zarobią?

Kolejny nalot związany z nielegalną sprzedażą biletów brazylijska policja przeprowadziła w niedzielę: zatrzymała 3 członków Komitetu Olimpijskiego Republiki Irlandii. Jak informuje RMF FM, mężczyźni zostaną przesłuchani w tej sprawie we wtorek, 23 sierpnia.

 

Źródło: RMF FM

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: