SuperBiz wiadomości Rio 2016. Znów wioślarski medal i do tego ZŁOTY! Ile zarobią zdobywczynie?

Rio 2016. Znów wioślarski medal i do tego ZŁOTY! Ile zarobią zdobywczynie?

11.08.2016, godz. 16:43
Polskie medalistki w Rio
Złoty medal: Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj foto: AP

Taaaaaaaak! Mamy pierwszy złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio! Po tym, jak czwórka naszych wioślarek wywalczyła brąz, do medalistów dołączyły kolejne Polki uprawiające tę dyscyplinę – tym razem w kategorii dwójka podwójna. Ile za ten sukces dostaną nasze złotka?

To ważny dzień dla wszystkich polskich kibiców trzymających kciuki za olimpijczyków. Chwilę po tym, jak cieszyliśmy się z brązu naszej żeńskiej czwórki podwójnej, kolejna polska załoga wywalczyła złoto! To Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, które startowały w kategorii dwójka podwójna. Nasze wioślarki mają powody do radości nie tylko z powodu ogromnego prestiżu, ale też zupełnie namacalnych kwot nagród za medal!

ZOBACZ TEŻ: Rio 2016. Nasze wioślarki mają brązowy medal! Ile na tym zarobią?

Od samego tylko Polskiego Komitetu Olimpijskiego każda z pań otrzyma po 90 tys. zł. Do tego dochodzi nagroda za osiągnięcie od Ministerstwa Sportu. Wynosi ona 64,4 tys. zł! Fularczyk-Kozłowska i Madaj mogą też liczyć na wypłaty ze swojego związku sportowego, choć to akurat nie zawsze jest pewne, bo zależy np. od ofiarności sponsorów. Obie panie po zakończeniu kariery otrzymają ponadto świadczenie zwane sportową emeryturą. Wypłaca ja Ministerstwo Sportu; obecnie w kwocie ok. 2,5 tys. zł miesięcznie.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: