SuperBiz wiadomości Robert Pietryszyn odwołany z funkcji prezesa Lotosu?

Robert Pietryszyn odwołany z funkcji prezesa Lotosu?

09.11.2016, godz. 13:56
Robert Pietryszyn
Robert Pietryszyn foto: Super Express

Według nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu" Robert Pietryszyn został odwołany przez radę nadzorczą z funkcji prezesa Grupy Lotos - czytamy na stronie internetowej pb.pl.

Spółka Lotos nie potwierdziła oficjalnie tej informacji.

Robert Pietryszyn pełnił funkcję prezesa spółki od 13 maja 2016 roku, kiedy zastąpił na stanowisku prezesa Pawła Olechnowicza, piastującego te stanowisko przez 14 lat.

Zobacz także: Państwowa spółka płaci 5 tys. zł za polecenie kandydata do pracy

"Puls Biznesu" podaje, że jeszcze dziś możemy poznać nazwisko osoby delegowanej do pełnienia obowiązków prezesa, natomiast wybór nowego - zgodnie ze statutem - musi zostać dokonany w drodze konkursu.

Zanim Pietryszyn trafił do zarządu zasiadał w radach nadzorczych Lotosu i PZU. Wcześniej kierował spółką Wrocław 2012, zajmującą się m.in. zarządzaniem Stadionem Miejskim w stolicy Dolnego Śląska.

W polityce uchodzi za człowieka Dawida Jackiewicza, do niedawna ministra skarbu państwa. Jego nazwisko pojawiało się także wspólnie z Adamem Hofmanem - byłym rzecznikiem PiS, któremu miał udzielać prywatnych pożyczek. Był także świadkiem na ślubie Hofmana. Pietryszyn był związany z PiS od pierwszych lat jej działalności. Wówczas szefował jej młodzieżowymi strukturami na Opolszczyźnie. Z ugrupowania odszedł w 2005 roku.

Robert Pietryszyn ma 37 lat i jest absolwentem prawa po Uniwersytecie Wrocławskim. Skończył ponadto studia MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym.

 

Źródło: "Puls Biznesu"

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: