SuperBiz wiadomości Roboty zabiorą nam pracę? Nie każdą

Roboty zabiorą nam pracę? Nie każdą

18.03.2017, godz. 12:41
Roboty obsługują klientów w bankach
foto: Materiały prasowe

Sztuczna inteligencja, robotyzacja i automatyzacja to nie tylko szanse, ale także zagrożenia, które niosą wraz z rozwojem cywilizacji nowe technologie. Eksperci szacują, że już w ciągu kilkunastu najbliższych lat niektóre zawody mogą zostać całkowicie zastąpione przez maszyny. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

Prognozy przeprowadzone przez firmę Palmer Group wskazują, że roboty owszem, mogą odebrać ludziom pracę, ale nie w każdej branży. Wiadomo już, że prawdopodobnie obawiać się o swoje stanowiska mogą dziennikarze, specjaliści z branży reklamowej, sprzedawcy czy pracownicy magazynów.

Zobacz także: Sztuczna inteligencja nie ulega stereotypom


Niezagrożone mają pozostać zawody, które wymagają kontaktu z ludźmi, kreatywności oraz pozabwione są schematów uczenia się. Są to m.in. nauczyciel, polityk, zawodowy sportowiec, sędzia oraz psychoterapeuta.

Sprawdź również: Apple wydaje miliony na sztuczną inteligencję!


Specjaliści z firmy Accenture w Polsce natomiast szacują, że nadchodząca fala robotyzacji może w najbliższym czasie pochłonąć nawet 200 tys. miejsc pracy, dlatego warto szkolić się w zakresie nowoczesnych technologii, tworzenia oprogramowania czy aplikacji.

 

Źródło: wirtualnemedia.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: