SuperBiz wiadomości Rodzinne wakacje w Warszawie za 1,5 tys. zł

Rodzinne wakacje w Warszawie za 1,5 tys. zł

17.07.2016, godz. 12:00
Atrakcje turystyczne Warszawy
Atrakcje turystyczne Warszawy foto: SHUTTERSTOCK

Wakacje to spory wydatek dla wielu rodzin. Wyliczyliśmy, ile kosztuje kilkudniowa ciekawa wycieczka do Warszawy. Okazuje się, że w stolicy czteroosobowa rodzina wyda mniej niż nad morzem.

Cztery noclegi w apartamencie (mieszkanie na wynajem) lub hostelu to koszt rzędu 700-800 zł. W cenę bywa wliczone nawet śniadanie. Ale jeśli założymy, że go nie ma, to i tak można znaleźć niedrogie rozwiązanie. W Warszawie nie brakuje osiedlowych sklepów, supermarketów i dyskontów. Takie sklepy zlokalizowane są w centrum miasta i zasięgu obszarów, po których poruszają się turyści: w popularnych galeriach handlowych (Złote Tarasy, Arkadia, Galeria Wileńska), na starszych i nowszych osiedlach, a nawet w sercu turystycznego szlaku (przy ul. Nowy Świat). Z powodzeniem można tam zrobić tanie spożywcze zakupy i po prostu przygotowywać posiłki na kwaterze. Przy takim wariancie na jedzenie dla rodziny będziesz potrzebować około 500 zł.

Zobacz: Jak nas oszukują na wodzie

Jedzenie na mieście będzie droższe. Choć znajdzie się sposób na tańszą kuchnię. Wakacyjne tańsze obiady można kupić np. w popularnych barach mlecznych (np. naleśniki ok. 6 zł porcja, zupa ok. 5 zł porcja, pierogi ok. 7 zł porcja). W tym czasie można też skusić się na popularne niedrogie pizze i kebaby. Warto wiedzieź, że w barach mlecznych serwowane są też niedrogie śniadania (jajecznica ok. 4 zł, ryż ze śmietaną i owocami ok. 5 zł).

Jak się przemieszczać

Po stolicy najlepiej poruszać się komunikacja miejską. Jeśli wybierasz się do stolicy na weekend, to najkorzystniejsze są bilety weekendowe (24 zł normalny i 12 zł ulgowy, lub grupowy – do 5 osób za 40 zł). Bilet weekendowy ważny jest od piątku godz. 19 do poniedziałku godz. 8. Jeśli przyjedziesz na wakacje w tygodniu, to już trzeba będzie kupować bilety jednorazowe przesiadkowe (4,40 zł normalny i 2,20 ulgowy) lub czasowe (20 minutowy -  3,40 zł normalny i 1,70 zł ulgowy). W dniu,w którym planujesz wiele przesiadek korzystny może być bilet dobowy (15 zł normalny i 7,50 zł ulgowy). Ale przy ładnej pogodzie, warto zwiedzać Warszawę na piechotę lub... na rowerach.

Tanie zwiedzanie

Przyjeżdżając na prywatną wycieczkę do stolicy, trzeba sobie przygotować plan zwiedzania. W przypadku muzeów można zaoszczędzić na biletach, zwiedzając je w darmowym dniu. I tak dla przykładu popularne Muzeum Powstania Warszawskiego (w tygodniu: 18 zł normalny, 14 zł ulgowy) oraz Muzeum Chopina (w tygodniu: 22 zł normalny, 13 zł ulgowy, 62 zł rodzinny) mają darmowe niedziele. Dzieci pewnie nie obejdą się bez wizyty w Centrum Nauki Kopernik, gdzie bilet rodzinny to wydatek rzędu 72 zł (2 dorosłych i 2 dzieci), 27 zł normalny i 18 zł ulgowy).

Zobacz: Atak hakerów na klientów banku

Stolica ma też wiele atrakcji, za które nie trzeba płacić, np. Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki (wstęp do budynku jest bezpłatny, kosztuje taras widokowy 20 zł normalny i 15 zł ulgowy), cały Trakt Królewski. Wieczorem warto wybrać się na bezpłatny pokaz do Multimedialnego Parku Fontann.

 

KOSZTY:

4 noclegi dla 4 osób - 700 zł

żywność kupiona w dyskoncie - 500 zł

rodzinny obiad na mieście - 120 zł

rodzinne zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik - 72 zł

rodzinne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego - 64 zł

bilety na komunikację miejską - ok. 100 zł

SUMA: 1556 zł

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: