SuperBiz wiadomości Rodziny wielodzietne szybciej dostaną zwrot podatku

Rodziny wielodzietne szybciej dostaną zwrot podatku

28.01.2016, godz. 12:07
PIT, PODATEK, URZĄD SKARBOWY
foto: EAST NEWS

Od początku każdego roku aż do końca kwietnia trwa gorączka związana ze składaniem PIT-ów w skarbówkach. Wiele osób liczy na zwrot podatku, który można odebrać osobiście w kasie urzędu skarbowego, otrzymać na konto bądź pocztą. Jak informuje Ministerstwo Finansów, w tym roku rodziny wielodzietne będą mogły liczyć na zwrot szybciej niż inni podatnicy. Na pieniądze nie będą czekali dłużej niż 30 dni.

Pierwszy raz preferencyjny termin zwrotu podatku zaproponowano rodzinom wielodzietnym (z trojgiem dzieci lub więcej) w 2014 r. Nowe kierownictwo Ministerstwa Finansów chce kontynuować ten projekt, o czym oficjalnie poinformowała rzeczniczka resortu, Wiesława Dróżdż. - Szybszy zwrot przysługuje podatnikom posiadającym uprawnienia na podstawie ustawy z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny – powiedziała.

ZOBACZ TEŻ: Rząd szykuje prawdziwą rewolucję. Znikną ubezpieczenia zdrowotne

Zwrot podatku ma trafiać na konto rodziny wielodzietnej w ciągu 30 dni od momentu złożenia PIT-u. Dróżdż poinformowała, że aby skorzystać z tego przywileju, należy rozliczyć się droga elektroniczną. W zeszłym roku wcześniejszy zwrot podatku dotyczył niemal 200 tys. PiT-ów złożonych przez internet wraz z załącznikiem wskazującym na posiadanie trojga lub więcej dzieci.

Źródło: tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: