SuperBiz wiadomości Rolls Royce inwestuje pod Rzeszowem

Rolls Royce inwestuje pod Rzeszowem

29.11.2016, godz. 12:10
Koncern Rolls Royce zainwestuje w Polsce
foto: SHUTTERSTOCK

Znany z luksusowych samochodów i silników samolotowych koncern Rolls Royce zainwestuje w Polsce. Informację tę potwierdził wicepremier Mateusz Morawiecki. Ośrodek Rolls Royce'a zostanie otwarty pod Rzeszowem, w Ropczycach.

Drugi na świecie po General Electric producent silników samolotowych otworzy ośrodek badawczo- rozwojowy i wdrożeniowy w Polsce. Silniki Rolls Royce'a nie będą jednak montowane w naszym kraju.

– Ostatnio, gdy byłem w Londynie dwa miesiące temu, spotkałem się w polskiej ambasadzie z prezesem i wiceprezesem Rolls Royce'a, który produkuje zaawansowane silniki samolotowe. Dzisiaj przypieczętowaliśmy te rozmowy: w Ropczycach pod Rzeszowem powstanie fabryka Rolls Royce'a – ale nie montownia, tylko ośrodek badań i rozwoju, a także wdrożenia – poinformował w poniedziałek Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Whirlpool inwestuje w Polsce. Stworzy 60 nowych miejsc pracy

W opinii ministra rozwoju i finansów, dzięki inwestycji Rolls Royce'a powinno powstać kilkaset nowych miejsc pracy w zakładzie pracy, a w łańcuchu dostaw – nawet 2 – 3 tysiące.

Na początku tygodnia rząd odwiedził Londyn, gdzie wicepremier spotkał się m.in. z brytyjskim ministrem finansów Philipem Hammondem i ministrem ds. biznesu Gregiem Clarkiem. Rząd złożył wizytę na Wyspach, aby omówić takie kwestie, jak Brexit, inwestycje w Polsce czy polsko-brytyjskie stosunki handlowe.

Przeczytaj również: Bombardier zainwestował 250 mln złotych we Wrocławiu. Powstanie 100 miejsc pracy

- Już wcześniej udało się przyciągnąć z Londynu inwestycje Credit Suisse, UBS; rosną też inwestycje zaangażowania banku HSBC. Citi Bank myśli o tym, żeby stworzyć jeszcze więcej etatów w Polsce – podsumował Mateusz Morawiecki.

Przy okazji wicepremier zapowiedział wprowadzenie tzw. małej działalności gospodarczej, czyli uproszczonej formy własnego biznesu dla początkujących.

Oprac. na podst. m.niezalezna.pl, pb.pl, wnp.pl, wpolityce.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: