SuperBiz wiadomości Rolls-Royce na Podkarpaciu zatrudni 110 osób

Rolls-Royce na Podkarpaciu zatrudni 110 osób

08.08.2015, godz. 06:30
Samolot
foto: EAST NEWS

Rolls-Royce i Hispano-Suiza poprzez spółkę joint venture Aero Gearbox International zamierzają na Podkarpaciu wybudować fabrykę silników samolotowych, w której będą powstawać układy przeniesienia napędu. Zatrudnienie ma znaleźć ok. 110 osób. Zakład ruszy z produkcją już w 2017 roku.

Budowa fabryki zacznie się jeszcze w tym roku. - Nowe przedsięwzięcie będzie bazować na połączonym doświadczeniu oraz wiedzy spółek-matek, na które składają się możliwości Hispano-Suiza w zakresie projektowania i produkcji układów przeniesienia napędu, a także doświadczenie Rolls-Royce w zakresie projektowania silników oraz integracji zespołów napędowych - czytamy w komunikacie obu spółek.

Zobacz koniecznie: 30 tys. zł na wiewiórki i 65 tys. na filiżanki. Zobacz wydatki Bronisława Komorowskiego

Układ przeniesienia napędu przeznaczony dla nowego silnika Trent 7000 będzie jednym z pierwszych produktów Aero Gearbox International.

Nieznana jest jeszcze dokładna lokalizacja zakładu produkcyjnego. W tym regionie, w Sędziszowie Małopolskim, swoją fabrykę i centrum logistyczne ma Hispano-Suiza Polska. Rolls-Royce jest drugim na świecie pod względem wielkości producentem silników na potrzeby lotnictwa cywilnego. Dostarcza je do ponad 500 linii lotniczych. W Polsce posiada oddziały w Gdyni, Gniewie i Krakowie, zatrudnia w nich ponad 300 osób.

Hispano-Suiza jest częścią francuskiej Grupy Safran skupiającej wiodące firmy przemysłu lotniczego i kosmicznego na całym świecie.

 

Źródło: polskieradio.pl / PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: