SuperBiz wiadomości Rosjanie nie zobaczą inauguracji Trumpa na Facebooku

Rosjanie nie zobaczą inauguracji Trumpa na Facebooku

20.01.2017, godz. 13:56
Facebook
Facebook foto: SHUTTERSTOCK

Piątkowego zaprzysiężenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych nie zobaczą rosyjscy internauci. Prorządowa telewizja RT (dawniej Russia Today), została tymczasowo zablokowana na Facebooku.

Rosyjska stacja telewizyjna poinformowała, że Facebook wstrzymał jej możliwość publikowania linków i materiałów, co całkowicie uniemożliwia prowadzenia transmisji internetowej z Waszyngtonu. "RT" walczy o zniesienie blokady, które ma nastąpić dopiero w sobotę.

Zobacz również: Internauci pokochali „Ucho prezesa". Serial jest warty 8 mln zł

Według "RT" wprowadzenie blokady przez Facebooka wiąże się z transmitowaniem przez nią w środę na tym portalu społecznościowym ostatniej konferencji prasowej ustępującego prezydenta USA Baracka Obamy.

RT informuje na swym portalu internetowym, że została powiadomiona przez Facebooka, iż jej transmisja może zawierać treści audio lub wideo, które należą do telewizji Current Time (ros. Nastojaszczeje Wremia), będącej częścią rozgłośni Radio Wolna Europa/Radio Swoboda finansowanej przez Departament Stanu USA.

Telewizja zapewnia, że transmisję konferencji prasowej Obamy brała od AP Direct, serwisu agencji Associated Press, i że miała do tego wszelkie prawa.

 

Źródło: onet.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: