SuperBiz wiadomości Rozmowy w UE będą bezpłatne. Darmowy roaming od 2017!

Rozmowy w UE będą bezpłatne. Darmowy roaming od 2017!

27.10.2015, godz. 19:10
Telefon komórkowy
foto: EAST NEWS

To już przesądzone. Od 15 czerwca 2017 roku, rozmowy pomiędzy wszystkimi krajami Unii Europejskiej będą darmowe. Dotyczy się to również przesyłania smsów oraz transmisji danych, czyli dostępu do mobilnego internetu.

Zanim nastąpi długo wyczekiwany moment przez milionów Europejczyków, to od maja 2016 wszystkie te opłaty związane z roamingiem zostaną obniżone. Za minutę rozmowy wychodzącej zapłacimy 0,05 euro, 0,02 euro za sms, a 0,05 euro za 1 MB mobilnego internetu. Z kolei stawi za minutę rozmowy przychodzącej nie są jeszcze ustalone.

Sprawdź również: Kto i kiedy otrzyma 500 zł na dziecko od PiS? Są dwie wersje

To nie jedyne korzyści, które czekają użytkowników telefonów komórkowych. Operatorzy będą mieli obowiązek informowania swoich klientów o minimalnej i maksymalnej prędkości pobierania i wysyłania danych. W przypadku zaniżania prędkości (ustali to UKE), klient mógłby zerwać umowę.

Jest jednak pewna furtka dla telekomów. Jeśli użytkownik kupi kartę SIM w obcym kraju, gdzie stawki są niższe niż w kraju jego zamieszania, operator będzie mógł nałożyć na niego niewielkie opłaty wyrównawcze (Komisja Europejska ma ustalić limity dozwolonego użytku do 15 grudnia 2016 roku).

 

Źródło: metrocafe.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: