SuperBiz wiadomości Rusza Forum ekonomiczne w Toruniu [ZDJĘCIA]

Rusza Forum ekonomiczne w Toruniu [ZDJĘCIA]

13.03.2017, godz. 01:00
FORUM EKONOMICZNE WELCONOMY IN TORUŃ
FORUM EKONOMICZNE WELCONOMY IN TORUŃ foto: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS

Na dwa dni Toruń stanie się gospodarczą stolicą Polski. 13 i 14 marca w mieście Kopernika odbędzie się jubileuszowe XXIV Welconomy Forum (Forum Gospodarcze) organizowane przez stowarzyszenie „Integracja i Współpraca".

W połowie marca do Torunia zjadą przedstawiciele rządu, samorządów, świata nauki i mediów. Na kongresie pojawią się politycy, ekonomiści i specjaliści od gospodarki. To już XXIV odsłona Forum Gospodarczego pod nazwą Welconomy Forum in Toruń – jednej z największych imprez ekonomiczno-gospodarczych w Polsce.
Uroczysta inauguracja nastąpi 13 marca 2017 o godzinie 10 w hotelu Copernicus w Toruniu. Sesję Inauguracyjną poprowadzi profesor Jerzy Buzek, gośćmi specjalnymi będą: Jarosław Gowin – Wiceprezes Rady Ministrów Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Krzysztof Jurgiel – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jerzy Kwieciński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.
Tegoroczne Welconomy Forum w Toruniu będzie przebiegało pod hasłem „Unia Europejska – co dalej". Zapowiada się ciekawa debata na tematy bliskie współczesnej Polsce. Uczestnicy będą dyskutowali o kształcie UE i zadaniach stojących przed zjednoczoną Europą, ale też o zmianach jakie dokonują się na naszych oczach w krajach Wspólnoty i na świecie. Goście Forum ocenią wpływ tych zmian na gospodarkę światową, unijną i wreszcie polską. Podczas konferencji odbędą się dwie sesje plenarne, 40 paneli tematycznych. Spotkanie zgromadzi 2000 uczestników z kraju i zagranicy, a jego przebieg będzie relacjonowało blisko 100 dziennikarzy, reprezentujących media ogólnopolskie, regionalne i branżowe.
Organizatorem Welconomy Forum in Toruń jest Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca" w Toruniu. Współorganizatorzy: Kujawsko- Pomorski Urząd Wojewódzki oraz Gmina Miasta Toruń

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: