SuperBiz wiadomości Ryanair otwiera nowe i tanie połączenia w Polsce

Ryanair otwiera nowe i tanie połączenia w Polsce

31.08.2016, godz. 11:40
Ryanair
zderzenie samolotu Ryanair foto: Super Express

Ryanair od przyszłego roku w swojej ofercie będzie miał loty z Warszawy do trzech polskich miast. Z lotniska Chopina pasażerowie będą mogli polecieć do Gdańska, Wrocławia i Szczecina. A z podwarszawskiego Modlina przewoźnik zacznie operować do Faro w Portugalii.

Irlandzki przewoźnik z Lotniska Chopina zacznie latem wozić pasażerów do Gdańska i Wrocławia - trzy razy dziennie, a do Szczecina - raz dziennie.

Zobacz koniecznie: 10 sposobów na tanie latanie

Z kolei z podwarszawskiego lotniska w Modlinie linia uruchomi nowe połączenie do portugalskiego Faro, gdzie będzie latać tam dwa razy w tygodniu. Ponadto Ryanair zwiększy częstotliwość swoich lotów z tego portu do Bolonii, Bristolu i Liverpoolu - na każdej trasie po cztery razy w tygodniu. Łącznie Ryanair z Modlina ma latać na 41 trasach.

A to nie jedyne nowe połączenie Ryanaira w Polsce. W czerwcu irlandzka firma zapowiedziała na 1 listopada bieżącego roku start połączenia z portu lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach na podlondyńskie lotnisko Stansted.

Z rozkładu lotów taniego przewoźnika znikają za to loty z Poznania do Oslo. Zostaną też usunięte połączenia między Oslo a Wrocławiem, Szczecinem i Wrocławiem. Wszystko to z końcem października.

Władzie irlandzkiego przewoźnika spodziewają się w przyszłym roku obsłużyć w Polsce ponad 10 milionów pasażerów, w tym z lotniska w Modlinie ok. 2,8 mln osób, a z Lotniska Chopina - ok. 750 tys. ludzi.

Ryanair obecnie operuje nas 12 lotniskach w Polsce. W ubiegłym roku linia na wszystkich swoich trasach europejskich przewiozła ponad 101 mln pasażerów.

 

Źródło: PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: