SuperBiz wiadomości Rząd PiS: Rekordowo niskie bezrobocie. W kwietniu jedynie 7,7 procent

Rząd PiS: Rekordowo niskie bezrobocie. W kwietniu jedynie 7,7 procent

09.05.2017, godz. 14:23
Szydło Rafalska
Szydło Rafalska foto: EAST NEWS

Bezrobocie w kwietniu spadło do 7,7 proc. Tak dobrze na rynku pracy nie było od 26 lat - ogłosiła szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. W kwietniu zarejestrowanych w urzędach pracy było 1 mln 252,3 tys. osób - o 71,9 tys. (5,4 proc.) mniej niż w marcu br. i aż o 269,5 tys. (17,7 proc.) mniej niż rok temu.

MRPiPS: Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce
W stosunku do marca natężenie bezrobocia zmniejszyło się we wszystkich województwach (spadek wynosi od 0,2 do 0,8 punktu procentowego). Stopa bezrobocia najbardziej zmalała w województwie warmińsko-mazurskim.

Zobacz również: Polacy chcą pracować za mniej. To wynik 500 Plus

Zmniejszenie liczby bezrobotnych odnotowano we wszystkich województwach – najsilniej w dolnośląskim (8,7 proc.; 7,5 tys. osób), wielkopolskim (6,7 proc.; 5,2 tys. osób), warmińsko-mazurskim (6,4 proc.; 4,7 tys. osób) i zachodniopomorskim (6,2 proc.; 4,0 tys. osób).

Jak poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, mniejsza liczba bezrobotnych to wynik spadku nowych rejestracji oraz zwiększonej aktywizacji bezrobotnych przez urzędy pracy, co z kolei wiąże się z pracami sezonowymi w budownictwie, rolnictwie, ogrodnictwie i leśnictwie.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: